Skocz do zawartości

Meriva 17 cdti zimny gaśnie i faluje


Gość ROMI

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o ciepło to coś w tym jest, bo auto jak mi stało na ogrzewanej hali to nie było żadnego problemu, założę się, jakby teraz był środek lata to problem też by nie wystąpił ... Niech mi ktoś jeszcze napiszę, że to wina tego sterownika, a nie samego zaworu i chyba popełnię samobójstwo, bo przyjemność wymiany tego ciulstwa kosztowała mnie przeszło 6 stów.

 

Jeśli chodzi o paliwo, od roku odkąd mam to auto tankuję tylko vpower, a ostatnio dieselgold na statoilu ...

pamiętajcie, że normalne paliwo również zawiera bioestry (na razie chyba tylko do 7%, ale mają zwiększyć do 10%)

 

ten silnik nie ma sterownika pompy .. ja nie wiem o czym mówił cinek_14 .. możesz pokazać który element podgrzewałeś??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli nie ma na 100 % sterownika to na bank podgrzewał zaworek, bo to u mnie na pewno też pomoże, nie muszę nawet tego sprawdzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma na 100 % sterownika to na bank podgrzewał zaworek, bo to u mnie na pewno też pomoże, nie muszę nawet tego sprawdzać.

 

wlewałeś już dodatek do paliwa do baku?? spróbuj jeszcze na tym .. troche ostrzejsza jazda na baku i może wypłuka, rozpuści coś co tam w pompie się zebrało .. może warto spróbować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wlewałem, bo myślałem, że niby te "specjalne" paliwa mają już wystarczająco dużo środków czyszczących ... Jak widać, pewnie nie opłaca się tankować za 20 gr więcej na litrze lepszego paliwa, a tylko takie wlewałem od roku.

Aktualnie zaciągnąłem dzisiaj auto do tego boscha. Czekam na telefon, jak coś to będę pisał, żeby ewentualnie ktoś mógł z tego skorzystać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Zdaję relację. Dzisiaj odebrałem auto z serwisu. Auta nie miałem w zasadzie miesiąc bez paru dni ...

Diagnoza: zapowietrzanie układu paliwowego. Wymiana filtra paliwa, uszczelnień filtra i puszki filtra, zamontowany zawór zwrotny przed puszką. Auto na razie jest sprawne, zobaczymy od jutra :-D

Całość z wymianą zaworu SCV i badaniami na kompie prawie tysiak, więc koszty bez komentarza. Potem jeszcze zamieszczę wydruk z kompa, żebyście ocenili co i jak tam widnieje. Błędów brak.

 

Dzięki za pomoc grzes08.

Edytowane przez Zieger

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robin_Hood

miałem to samo w swoim 4x4

przez 3 lata się z tym męczyłem, chcieli mi już nawet pompę paliwa wymieniać...

 

okazał się nieszczelny przewód doprowadzający paliwo do pompy - nieszczelność przy samym wyjściu z baku - po prostu łapał powietrze i autem telepało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Mam te same objawy na zimnym silniku 1,7 cdti , auto Corsa C z 2004 r.

Czeka mnie wymiana tego zaworu - wygrzebałem w necie filmik z wymiany - moze sie komuś przyda :

pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film powszechnie znany.

 

Powtórzę jeszcze, niech każdy dobrze zdiagnozuje problem, bo u mnie wymiana zaworu NIE pomogła, tak więc uważajcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film powszechnie znany.

 

Powtórzę jeszcze, niech każdy dobrze zdiagnozuje problem, bo u mnie wymiana zaworu NIE pomogła, tak więc uważajcie.

Skoro film znany, to czemu nikt go tu nie wrzucił ? Ale do rzeczy :

Ja wymieniłem zawór u siebie i problem ustąpił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności