Skocz do zawartości

Meriva 17 cdti zimny gaśnie i faluje


Gość ROMI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bosch service, w oplu nie było czego szukać, tam od razu chcą całą pompę wymieniać. Zawór nabyłem osobno, bo mi sprowadzili za przeszło 250 więcej, ale resztę zrobili oni, więc chyba wiedzą co i jak ? Mógłbyś mi napisać jeszcze raz po kolei co trzeba zrobić ? :-)

Wiem, że wszystko to jest zależne od długości postoju i temperatury. Stojąc na ogrzewanej hali i starym zaworze po 12 godzin nie było problemu.

Edytowane przez Zieger

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw potrzeba wykonać naukę pompy dla nowego zaworu. w tym celu należy wykasować stare ustawienia pompy a następnie należy uruchomić silnik i odczekać około 20 sek. Pompa powinna zostać nauczona. Następnie należy sprawdzić wahania ciśnienia w railu .. czy nie ma za dużych skoków. Po nagrzaniu się silnika powinni zrobić naukę SQL - nauka małych dawek. Jezeli to zostanie zrobione a silnik jest OK .. to wszystko wróci do normy. Jeżeli nie wróci .. to coś dalej jest do d....

Nie jestem pewien czy serwis bosha to zrobi .. ale możesz spróbować. Jeżeli nie będą wiedzieć nic o nauce małych dawek i nauce pompy (pump learning) to daj sobie z nimi spokój i jedź do kogoś kto coś o tym wie .. lepiej wiecej niż mniej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno sam protokół badania komputerowego parametrów silnika jest idealny ....

Edytowane przez Zieger

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydruk został u nich w archiwum, wezmę to od nich przy okazji. Na tą chwilę nie wiedzą nic.

Jedyne co pamiętam, to jakieś ciśnienie wyrażane w 32Mpa w moim aucie miało 31.9 ... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za mało danych .. nie wiem jakie ciśnienie i w jakich warunkach .. jak będziesz miał scan wydruku, chętnie zerknę .. może coś uda mi się tam wypatrzeć .. choć najlepszy bylby wykres tych parametrów w czasie .. rozumiesz o co mi chodzi ..???

chodzi o to, że jak silnik faluje i fajnie byłoby to widzieć .. więc skan zrobiony w jednej chwili niewiele nam pomorze ..

a skąd jesteś .. jeżeli to nie tajemnica ..??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość helmanss93

Po wymianie tego zaworu silnik chodzi poprawnie, obroty nie falują, działa tak jak powinien. Lecz podczas montażu pomiędzy zaworem a pompą przychodzi uszczelka, nie można było jej włożyć tak aby została w swoim miejscu, podobno wypadała, więc znajomy przymocował ją na chwilę na jakiś "lekki smar" i przykręcił zawór. Po trzech "kręceniach kluczykiem" smaochód odpalił. Czy ten smar może zaszkodzić zaworowi lub pompie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bytom, chętnie pojechałbym do kogoś kto to ogarnie, bo tam znowu auto będzie stać półtora tygodnia i nic nie wymyślą. Na ten moment wiem tylko tyle, że przy falowaniu obrotów był problem z ciśnieniem paliwa. Jeżeli jest cieplej lub postój trwa krócej wtedy problemu nie ma i wskazania są idealne. Tak stwiedzili w tym serwisie no i tyle ja wyniosłem z własnych obserwacji.

Edytowane przez Zieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności