Skocz do zawartości

Najbardziej ekonomiczna jazda - najmniejsze spalanie


Gość Michal_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem ciekawy opinii użytkowników Signuma 2.2 155KM, przy jakim momencie obrotowym i na jakim biegu zaobserwowaliście najmniejsze spalanie? Ile wynosiło chwilowe spalanie wg. komputera. Innymi słowy - jak jeździć by jak najmniej spalić :)

Pozdrawiam Michał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek.j

Hej,

 

nie da sie dokladnie okreslic na jakich obrotach spalanie bedzie najmniejsze. Ogolnie istnieje kilka sposobow jak zmienic swoj styl jazdy by zredukowac spalanie do minimum:

 

1. Nie przyspieszac - jazda ze stala predkoscia jest znacznie ekonomiczniejsza.

2. Dojezdzac na biegu - jesli musisz sie zatrzymac, to nie dojezdzaj na luzie

3. Jesli utrzymujesz stala predkosc, badz zwalniasz, jedz na najwyzszym mozliwym biegu, przy ktorym samochod nie bedzie sie dlawil (1,4k to wystarczajace obroty dla 4 i 5 biegu. Wtedy spalanie jest w okolicach 6l/100)

4. Czysty filtr powietrza

5. Ustaw cisnienie opon zgodnie z obciazeniem pojazdu i dodaj jeszcze z 0,2 Bara.

 

Kiedys na trasie 95% autostrada, maly ruch przejechalem na 55l 780km (7l/100). utrzymywalem 110km/h. Nudy, wiecej tego nie powtorze. Teraz jezdze glownie po miescie i mam spalanie ok 8,5l. predkosci przy ktorych zmieniam biegi:

2 - zaraz po ruszeniu (ok 10km/h)

3 - przy 20

4 - przy 50

5 - przy 70

Oczywiscie nie przyspieszam z 70 na piatym biegu, tylko utrzymuje. Jakk zejdzie do 60 to trzeba wrzucic juz 4.

 

Aha - wazne rowniez dobrac sobie godziny dojazdu do pracy i jazdy spowrotem, tak by jechac plynnie i raczej sie nie zatrzymywac co chwile. O 6 rano jade do pracy ok 12 minut i mam spalanie w granicach 8l/100, o 7 jade 25 mint i spalam 13l/100.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie ze diesle z dwumasa lubia obroty 1400,ostatnio sam prubowalem obnizyc spalanie bo paliwa niema w londynie ale ponizej 8/100km vivaro mi zejsc niechce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku dziękuję za odpowiedź. Ja na razie jestem "młodym" kierowcą Signuma i uczę się ekonomicznie jeździć, choć wiadomo że ten silnik kusi - i to bardzo. Jedynie co zaobserwowałem to jazda na 4 i 5 biegu ze stałą prędkością jest ekonomiczna. Nie udało mi się zejść do 8l ale też nie miałem prostej jazdy (skrzyżowania, przejazdy kolejowe). Wypróbuję Twoją metodę i dziękuję za odpowiedź. Aha powiedz mi bak jest 60l czy 55l? Oczywiscie pytałem o benzyniaka nie o diesel.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend zrobiłem test. Przejechałem niemalże 700km na trasie Warszawa - Bochnia i w obie strony miałem podobne spalanie zatem jest ono prawidłowe. Oto co ustaliłem. Spalanie wyniosło 7.5l/100km oraz 7.2l/100km. Nie szarżowałem ale też na ekspresówce nie jechałem 70km/h. Należy tutaj wziąć pod uwagę wyjad z Wawy w piątkowe popołudnie 1h30min... jazdę przez Radom, Kielce i kilka mniejszych miejscowości gdzie trzeba zdjąć nogę z gazu. Spalanie zatem w naszych Signusiach jest bardzo dobre! Na pokładzie były 2 osoby i 4 koła oraz sporo bagaży, zatem autko miało swoją wagę. Jestem naprawdę mile zaskoczony!:)

Co do mojego rekordu to trasa "gierkówką" Tomaszów Mazowiecki - Warszawa 6.2l (tutaj niemalże cały czas 5bieg i ok.80km/h). To oczywiście niskie spalanie, ale to opisane powyżej tj. 7.5 litrowe jest całkiem realne/normalne!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle, mnie sie nie chce jezdzic tak powoli. 6,2 to chyba u siebie jeszcze na calej trasie nie widzialem (wliczajac wyjazdy z miast itd). Jestem zadowolony jak przejade caly bak i mam ponizej 8l/100. Ale to sie udaje tylko przy dluzszych jazdach po autostradzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności