Skocz do zawartości

Błędy 0335 i 0340


Gość Romi21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość jeżeli robię coś nie tak.Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu który objawia się krótkotrwałym przyduszeniem silnika i pojawienieniem się kontrolki usterki(samochodzik z kluczem).Kontrolka świeci i przydusza się do czasu odjęcia gazu,gdy zgaśnie kontrolka jak łagodnie operuję gazem to mogę dalej jechać bez problemu.Samochód jeździ głównie w mieście krótkie odcinki i problem ten nie występuje wcale przy delikatnej jeżdzie żony.Gdy tylko wsiadam ja (ostrzejsza jazda - wyższze obroty)problem pojawia się za każdym razem. Zczytane błędy to: błąd czujnika wału korbowego i błąd czujnika wałka rozrządu. Na który czujnik postawić, bo podobno przy usterkach jednego z nich często pojawiają się te 2 komunikaty.Wychodzi mi bardziej na czujnik rozrządu,ale czy to napewno to. Proszę o jakieś sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd czujnika wału korbowego i błąd czujnika wałka rozrządu. Na który czujnik postawić

To jest jeden i ten sam

Tematów na forum nie brakuje o tym

Użyj szukajki

Prawdopodobnie czujnik do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden i ten sam

To dwa różne czujniki :wink: 3 - wałki rozrządu 11 - wału korbowego

 

X01_P_18.gif

Opel, Corsa-c 2001-, Electrical, Engine and cooling, Crankshaft Speed Sensor, Z10Xep, Z12Xep, Z14Xep Petrol Engines

 

Faktem jest że faktycznie sporo jest informacji na forum o tych błędach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na czujnik wałka rozrządu! a czemu na niego? bo gdyby padł czujnik wału korbowego nie odpalił byś auta! bo nie jest wówczas wytwarzana iskra!, jak auto się normalnie odpala to winowajcą będzie czujnik wałka rozrządu, zresztą możesz sprawdzić oba dla pewności!, czujnik wału znajduję się od dołu, czujnik wałka od góry gdzieś z boku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby padł czujnik wału korbowego nie odpalił byś auta!

nie zawsze tak sie dzieje drogi kolego

mialem uszkodzony czujnik

i auto odpalalo

dopiero po rozgrzaniu silnika czujnik swirowal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak się u mnie dzieje,że dopiero po rozgrzaniu silnika świruje i to tylko wtedy gdy przeciągnie się go na wyższych obrotach. Na trasie przy próbie wyprzedzania ten sam efekt przymulenie i kontrolka,odjęcie nogi z gazu i kontrolka gaśnie.Wychodzi na to że po przekroczeniu ok.3500 obr to występuje.Dzięki za odpowiedzi,spróbuję sprawdzić te dwa czujniki z uwzględnieniem tego na wale korbowym ,bo wyczytałem w zapiskach poprzedniego właściciela że był wymieniany w styczniu tego roku.Ciekawe co zamontowali orginał czy jakiś zamiennik.Pomimo wszystko dziwne te objawy, że tylko po nagrzaniu i wyższych obrotach gdyby nie moja chęć przegonienia autka (poprzedni właściciel - kobieta,jazda tylko miejska)to pewnie do teraz bym nie wiedział że coś takiego występuje( auto żony jazda-miasto, lekka noga).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem uszkodzony czujnik

i auto odpalalo

dopiero po rozgrzaniu silnika czujnik swirowal

 

 

U mnie objawiało się to identycznie .

Na zimnym silniku wszystko ok , po rozgrzaniu - szarpanie , kontrolka silnika , w końcu gasnięcie auta i brak mozliwosci odpalenia .Dalsza jazda mozliwa dopiero po ostygnięciu silnika

Przy czym ewidentnie komp wykazał czujnik wału korbowego .

Skasuj obydwa błedy , pojeździj corsą do momentu zaswiecenia kontrolki i wtedy jedź na diagnostyke - prawdopodobnie wykaze jeden z tych dwóch czujników .

pzdr

Edytowane przez marco84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Marco84 miales fart

bo u mnie nie pokazywal bledu podczas pracy silnika

a w V6 na zgaszonym zawsze pokazuje ten blad (ten typ tak ma)

wiec musialem szukac przyczyny az znalazlem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zczytane błędy to: błąd czujnika wału korbowego i błąd czujnika wałka rozrządu. Na który czujnik postawić ?

Problem rozwiązany, postawiłem na czujnik wału korbowego i się udało. Okazało się że poprzedni właściciel go wymieniał ok. pół roku temu (zastosował zamiennik). Czyli potwierdza się zasada że tylko orginalne części. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności