Skocz do zawartości

Auto z kluczykiem brak następstw


Gość Many007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :)

od 2 tyg jestem posiadaczem Opla Signum 2,2 dti 2004 rok

mam następujący problem podczas jazdy zapala mi się auto z kluczykiem pali sie pare sek poczym gasnie auto caly czas pracuje normalnie nie ma różnicy czy sie zapali auto z kluczykiem czy nie samochod pracuje caly czas tak samo moc ma nie gasnie nic sie nie dzieje.

czasem kontrolka swieci sie dluzej nawet 10 min poczym znow gasnie (samochod dziala bez zarzutów)

swiece zarowe wymienione olej tez filtry tez.

Moze ktos mial podobny problem i wie jak go rozwiązac

Nie bylem na kompie wiec nie wiem czy sa jakies bledy czy nie. czy moze to byc wina słabego akumulatora ??

z góry dziekuje za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam następujący problem podczas jazdy zapala mi się auto z kluczykiem pali sie pare sek poczym gasnie auto caly czas pracuje normalnie nie ma różnicy czy sie zapali auto z kluczykiem czy nie samochod pracuje caly czas tak samo moc ma nie gasnie nic sie nie dzieje.

czasem kontrolka swieci sie dluzej nawet 10 min poczym znow gasnie (samochod dziala bez zarzutów)

swiece zarowe wymienione olej tez filtry tez.

najlepiej tak jak przedmówcy - podpiąć pod kompa...

 

w jakich sytuacjach się zapala? coś więcej napisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicaj, kontrolka zapala sie roznie czasem odrazu po wlaczeniu zaplonu czasem podczas jazdy na pare min i gasnie auto dziala bez zazutow. Ostatnio wlaczyla sie wraz z kontrolka rezerwy i palila sie dopuki nie skonczylem podrozy. Drugiego dnia nie zapalila sie wogole. Dzis zas wlaczyla sie na sek w momencie przyspieszania i zgasla. A czy moze to byc wina akumulatora poniewaz aku jest bezobslugowy i w tym magicznym oku na akumulatorze powinno sie swiecic na zielono a jest czarne czyli z aku cos nie tak, autko pali bez zazutow pierwszy strzal i pali fakt stoi w garazu a tam zawsze ok 5 na plusie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to chodzi ze różnie czasem na luzie czasem podczas nornalnej równej jazdy. dziś dość ostro go pogoniłem i nic zaden samochodzik na wyś sie nie pojawił. Nie pozostaje nic innego jak komp :( Po Świetach zamawiam na ebay op-com i sam sobie bede sprawdzał co z moim Sigi nie tak:) a koszt samego fejsa to jedna wizyta w ASO na zczytaniu i diagnozie :)

W każdym badz razie bardzo dziekuje za zainteresowanie moim problemem i za chec pomocy. Myślalem ze moze ktos mial podobny problem i wie co z tym zrobic.

Napewno dam znac jesli dowiem sie co moja Sigi boli :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i na postoju i podczas spokojnej jazdy wczesniej od razu po przekreceniu kluczyka ale to byly uwalone swiece zarowe po wymianie swiec nie zapalila sie wczesniej niz podczas jazdy badz postoju z zapalonym silnikiem.

A powiedz mi czy czysczenie egr to trudna sprawa trzeba jakies specjalne klucze miec zeby go odkrecic? i w ktorym sie on miejscu znajduje ja bardziej na elektryce elektronice sie znam niz na mechanice :) z góry dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności