Skocz do zawartości

sterownik


Gość 62Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 62Grzegorz

witam wszystkich! mam problem z merivką!

W czasie jazdy nagle zgasłą .Kilka razy zakreciłęm rozrusznikiem i odpaliłą i mozna było kontynuowac jazde!

po zatrzymaniu i po 2 godz chciałem jechac dlaej stało sie to najgorsze autko odmówiło posłuszenstwa.

Opel odpalił i przejechałem 100metrów i zgasł.Nie mogłęm odpalic! wszystkie kontrolki paliły sie .

nadmieniam ze mam gaz sekwencje brc.

w czasie ostatniej jazdy nie zauwazyłęm zeby zapaliła sie kontrolka silnika.

Po szczytaniu błąedów i wstepmym ogledzinach elektryk stwerdził ze padł sterownik

Nie ma napiecia na pompie i nie otwierają sie wtryskiwacze! Na swiecach jest iskra!

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Astre z tym modelem silnika.U mnie też był uszkodzony sterownik.Co prawda zupełnie inne objawy ale niestety te sterowniki się psują(co za idiota umiescił go na na kolektorze ssacym!!).Proponuje dobrego elektryka niech sprawdzi bo objawy mogą wskazywac na rózne rzeczy jak i sam sterownik.Jezeli uszkodzony to nie próbuj tego naprawiac kolego.Sa dwa modele sterowników do tego silnika z egr i bez egr

 

Musisz kupic komplet tranponder czytnik pod kierownica i sterownik.Oczywiscie musi byc identyczny numer sterownika(jeden numer to sterownika drugi sa oprogramowania)Sterownika nie muzna kupic pod typ silnika np z1.6se musi byc po numerze z sterownika.Byly chyba dwa rodzaje jeden z obsługa egr drugi bez(nie wiem jak w przypadu merivy bo ja miałem astre z tym silnikiem a astra ma 84km).Przy zakupie trzeba pytac o security code czasami maja a potem sie przydaj.Oczywiscie sama wymiana jest bezproblematyczna.Mozna ponoc kupic sam sterownik i potem immo doprogramowac w aso ale wymaga to wiecej zachodu ja nawet nie próbowałem

Ps nie jest łatwo kupic sterownik

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności