Skocz do zawartości

Brak katalizatora, Usunięty katalizator corsa b 1.0 12V


Gość Mors3010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pisze ponieważ mam następujący problem, otóż kupiłem Corse b 1.0 12V i jak się okazało dużo pali 10l /100km benzyny (jest to sama benzyna),więc zacząłem wszystko sprawdzać filtr powietrza, świece,przepływomierz, i szukam gdzie jest sonda lambda i jak się okazuje nie ma jej, jakiś fachman ją usunął dziwne jak się okazało to został cały katalizator usunięty wraz z sondą, i w to miejsce została rura wspawana (ale ktoś miał pomysł żeby sonde wywalić)katalizator znajdować powinien się zaraz za kolektorem wydechowym i go nie ma,więc skoro patrzę że nie ma sondy to patrze gdzie jest gniazdo na wpięcie sondy noi znalazłem ten ktoś sprytnie skrył żeby się odrazu nie kapnąć i wisi poprostu sama kostka. I MOJE PYTANIE CZY TO SPALANIE TAKIE DUŻE TO PRZEZ TO ? I CZY TRZEBA KUPOWAĆ KATALIZATOR czy nie można by tego zrobić że w tą rure co był katalizator zrobić tam wstawke tzn w tą rure wspawać nakrętkę żeby można było tam wkręcić sonde i czy by to działało dobrze ???/>/>/>

 

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJE i czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

post-38148-0-28827600-1359410084_thumb.jpg

Edytowane przez Mors3010

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

katalizator potrzebny nie jest

wazne zeby sonda byla zamontowana

znajduje sie i tak przed katem

wiec sygnal daje wczesniej ;)

 

btw fajnie ogladales auto przy zakupie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem własnie się nie świeci, ale widać że w liczniku też ktoś cos kombinował i właśnie niewiem czy nie jest żarowka wyciągnięta, ale ten katalizar jest wycięty i wspawana rura widać ślady spawania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dales rade

to juz powinno rzucic podejrzenie na auto

teraz zeby to doprowadzic do porzadku troche wydatkow bedzie

ja bym scigal sprzedajacego za te babole

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był, temat dziewczyny, jak kupiła vectrę

a po 3 miesiącach silnik się wysypał (mechanik stwierdził remont kapitalny)

wtedy napisałeś, że poprzedni właściciel może tylko zaśmiać ci się w twarz

( i ty też tak byś zrobił)

a teraz piszesz, że byś ścigał właściciela ?

za to że wyciął katalizator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności