Skocz do zawartości

Brak katalizatora, Usunięty katalizator corsa b 1.0 12V


Gość Mors3010

Rekomendowane odpowiedzi

Ok ok to tak zrobie, kupię sonde i umieszcze ją jak była w katalizatorze i aktywuje kontrolke i zobacze czy spalanie się rozwiąże (poprawi), a nawet jeszcze teraz najpierw kontrolke aktywuje czy się świeci bez sondy i bede odrazu widział jak zamontuje sonde czy zgaśnie, biore się do roboty i dam znać, Pozdrawiam Wszystkich;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam witam, narazie miałem czas na zrobienie kontrolki, i faktycznie świeci się pomarańczowa kontrolka z piorunem (check) była spalona żarówka więc zostaje teraz zamontować sonde żeby kontrolka zgasła i auto zaczęło mniej palić, biorę się do roboty na weekendzie montować sonde, odezwę się jak zrobie :...::spoko:

Edytowane przez Mors3010

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ogarnąc to auto i pozbyć się kontrolki potrzebujesz:

 

1. Wspawać gniazdo i założyć pierwszą sondę.

 

2. Kupić taki wynalazek z allegro: http://allegro.pl/emulator-drugiej-sondy-lambda-ocynk-najtaniej-i2965678315.html

lub coś takiego: http://allegro.pl/63-emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiadz-katowy-i2992399821.html

 

3. Założyć ww wynalazek na drugą sondę

 

4. Skasować błąd lub odłączyć aku (nie wiem czy ten sposób działa na x10xe)

 

Corsa X10XE ma dwie sondy i to że założysz pierwszą nic nie da, bo druga wyłapie, że nie masz katalizatora. Do tego jest potrzebna "gaz-rurka" z alledrogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mors3010

No właśnie mi też tak tylko wydaje się że corsa b ma tylko jedną sondę widać to na zdjęciach na całym układzie wydechowym że jedna , i właśnie tak mam zrobić wspawać gniazdo na sondę i ja założyć:-) dziś z tym będę działał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mors3010

Czyli katalozatora nie zakładasz ?

Jestem ciekaw jak to wyjdzie ze spalaniem

pzdr

No nie zakładam własnie sam jestem ciekaw czy zniknie kontrolka i jak spalanie, i jeszcze jeden problem właśnie teraz mam z tym działać ale ale właśnie tato dziś mi kupił sonde nową NGK i co za przeciule że to jest bez wtyczki , są tylko krótkie kabelki żeby sobie do starego przewodu dołączyć i szlak wie który przewód do którego... ta sonda to jest jaka uniwersalna pierwszy raz takie coś widze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mors3010

no to moga byc jaja

poczytaj na forum tematy o wymianie sondy

jaka kupic a jakich unikac

tzn patrzyłem na forum to polecają właśnie GM, Bosch i NGK tylko jak to bez kostki sprzedają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności