Skocz do zawartości

nie działa sprzęgło po wymianie wału


Gość kemor79

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kemor79

wymieniałem wał korbowy a co za tym idzie rozczepiałem silnik ze skrzynia pozłożeniu wszystkiego nie działa sprzęgło. wymieniłem olej,nie bardzo mogłem znależc którędy sie go wlewa to wykreciłem czujnik od góry i wlałem przez ten otwór( spuściłem tą klapą na dole) wciskam pedał sprzegła i jes miekki, a biegi zapinają się bez wcisniętego pedału,czy gdzies jes zapowietrzone,czy cos innego??

pozatym po wymianie jednego tłoka,wszystko złożyłem a z silnika słychać klikanie ( fakt założyłem ten sam rozrżąd,ale łancuch sprawdzałem przed odpaleniem i był naciągnięty a napinacz miał sprężynę całą bo widziałem w niektórych peknięte) czy to może zawór sie,czy jednak ten łańcuch?? olej wlałem 5w30 przed złożeniem wymyłem masło z całego silnika po poprzednim oleju. podpowiedzcie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kemor79

no teraz wiem na czym stoje ,tyle że powiedz w którym miejscu jest ten odpowietrznik , zgóry dziękuje za twoja pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik jest na skrzyni od góry - zaznaczony strzałką.

 

27_f13_c394_a_g_x14xe.jpg

 

odpowietrzasz podobnie jak hamulce tylko za pomocą pedału sprzęgła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kemor79

wielkie dzięki za podpowiedż, jesteś szybki i niezastąpiony , rozumiem że musze odkrecic ten mały odpowietrznik z boku z tą czarna czapeczką?,a co myślisz na temat tego dzwieku silnika?

Edytowane przez kemor79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaopatrzyć się w pół metra przezroczystego przewodu średnicy 6mm (np paliwowy) i butelkę płynu DOT 4.

Po zdjęciu tego kapturka naciągasz przewód i odpowietrzasz. tak jak wspominałem wcześniej.

Płyn uzupełniasz przez zbiornik z płynem hamulcowym (jest on wspólny dla hamulców i sprzęgła)

 

A dźwięk o którym wspominasz to może np zawór klepać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kemor79

jutro to sobie odpowietrze bo potrzebuje drugiej osoby. a tymczasem zapaliła sie kontrolka oleju na desce,wiec tak mysle ze to moze byc wina rozciagnietego lancucha,błąd z chek engine wyszedł pe141 (timing chain sensor) tak sobie mysle czy od rozciagnietego lancucha moze byc ten stukot i lampka oleju sie zapaliła??? według tego błędu mysle ze musze kupic nowyłańcuch , myslicie ze od rozciagnietego łańcucha moze sie zapalic cisnienie oleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

wymieniłem olej,nie bardzo mogłem znależc którędy sie go wlewa to wykreciłem czujnik od góry i wlałem przez ten otwór

Olej do czego ? Silnika , skrzyni ?

Czy aby napewno remont przeprowadziłeś solidnie ? Sprawdzałeś głowicę ?

Wyczyściłeś silnik ,ok , ale tak sie robi przy kapitalce , mając wszystko na części pierwsze rozebrane , inaczej resztki syfu mogą zatkać kanały olejowe , zatrzeć tłoki ,pompę olejową

Edytowane przez marco84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to powinieneś sprawdzić poziom oleju.

 

Rozciągnięty łańcuch będzie grzechotał, nie ma wpływu na ciśnienie oleju. Zapchane kanały, brak oleju i niesprawna pompa już tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności