Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu,czujnik spalania stukowego,czuj.walu korbowego, sterownik i inne


Gość kicia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Posiadam Corsa C 2000r. 1.2 1.6V Z12XE + LPG Mam taki bardzo duży problem nie wiem co sie dzieje i potrzebuje pomocy.Autko ma przejechane 135 tyś. Błędy jakie mi sie pokazały po podłączeniu kompa do niego

# WYPADANIE ZAPŁONU RZĄD 1

# CZUJNIK SPALANIA STUKOWEGO

# ADAPTACJA MIESZANKI

# SONDA OGRZEWANIE

# STEROWNIK ??

# CZUJNIK WAŁU KORBOWEGO

# KONTROLKA CHECK

# KONTROLKA KLUCZYK Objawami tych błędów są takie że gaz odcina się przy około 5 tyś obrotów , zanik obrotów na zegarze , szarpanie silnikiem, i opóźniona reakcja gazu Auto po mimo tych błędów jest cały czas na chodzie

 

 

 

 

Edytowane przez kicia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza jednym błędem - wypadanie zapłonu innych nie widzę.

Czujnik wału czy spalania stukowego to elementy sterowania silnikiem.

Kontrolka check i z kluczykiem też nie jest błędem tylko informacją o ew. błędach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie zapłonów = wymiana cewki na nową (najlepiej kupić oryginalną część), musisz też sprawdzić świece w jakim są stanie!, chyba że aktualnie masz nowe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi co to ma wspólnego z odcinką gazu ? cewka jak mi się przepaliła to auto nie równo chodziło na biegu jałowym i szarpało nim noi gasło. świecie i cewke już wymieniałem 2 lata temu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć ze mam się znowu połączyć do innego kompa i zobaczyć jakie są błędy. czy mam szukać komputera do sterowania silnikiem ?? czy szukać cały komputer pokładowy wraz wszystkimi elementami bo nie czaje ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz się podłączyć innym komputerem! tzn. Jak robiłeś diagnozę za pomocą np. OpelTech2 to teraz podłącz za pomocą Opel Scanera lub odwrotnie a najlepiej Jedź do kogoś kto posiada OP-COM-a i będziesz wszystko wiedział!, wypadanie zapłonu to jest wina albo cewki albo świec, wymieniałeś 2 lata temu ok ale przez te 2 lata jeździłeś autem a części się eksploatują, im lepsza jakość części tym dłuższa jej żywotność, nie napisałeś czy wymieniałeś cewkę na org. czy zamiennik?, świece jakiej marki?, pytasz jaki to ma wpływ na odcinanie gazu, skoro jest błąd to musi mieć wpływ, dlatego zalecamy połączyć się za pomocą drugiego kompa-softu i sprawdzić błędy ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyzej dobrze radza ,dodam ze mozesz zamienic swiece miejscami i obserwowac czy nadal wystepuje wypadanie zapłonu.

To ze odcina lpg moze byc spowodowane blokada sterownika(jezeli ecu zauwaza istotny bład przechodzi w tryb awaryjny i odcina wysokie obroty by nie uszkodzic silnika)i stad słaba moc

Ps Jezeli byłoby immo to bys kolego nie uruchomił auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności