Skocz do zawartości

Wymiana silnika z x16xe na x16xel Tigra


Gość arul29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kiedyś juz zakladalem temat o moim problemie z silnikiem , okazalo sie ze silnik jest zarzniety na maxa, tak mnie koles wyrolowal pieknie, po przeskanowaniu wszystkiego co mozliwe okazalo sie ze czujnik oleju nie jest podpiety tzn byl ale kabelek tak ktos zaizolował ze nie bylo widac dopiero bo zerwaniu izolacji (ciachniety) Nie trzymal cisnienia.

Tak wiec do tematu zakupilem silnik z niemiec od vectry b z tego co wiem seryjnie nie bylo tam x16xe tylko xel, chcialem sie dowiedziec czy ta mniejsza moc bedzie odczuwalna, xe ma 106km a xel 101km niby małe 5 koniuszy. Oczywiscie mam nadzieje ze wszystko ładnie mi sie spasuje... czekam na odpowiedz moze ktos bd sie orientował

Pozdrawiam!

 

 

Opel Tigra 1.6 16v x16xe <-

Edytowane przez arul29

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze sie wszystko zaadoptuje, jedynie kolektor musze zmienic. Dziekuje za odpowiedz dam znac w przyszlym tygodniu co i jak :) Gawlak jestes nawet z moich okolic :) Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, odnawiam temat... Wszystko jest na swoim miejscu silnik siedzi itp. Walcze z jedna rzecza.. komp wyczytuje mi blad 4 kanalowy wzmacniacz czy komputer/sterownik jest do wymiany?( za co to wogole odpowiada jakie sa objawy ?) Jezeli tak to jaki mam kupic z tymi samymi numerami ktore sie znajduja na aktualnym?! Napisze jakie mam objawy. Wiec tak po odpaleniu chodzi chwile dobrze , ale na obroty niechce sie wkrecac tak jak powinien. Po kilku przygazowaniach spada ponizej tysiaca i sam sobie dodaje ujmuje , pedal gazu nie reaguje az wreszcie sam gasnie. Dodam tylko tyle ze chodzi jak wrc , tzn nie wchodzi plynnie na obroty tylko tak burczy dziwacznie. Moze tak byc przez filtr bo mam nieciekawa obudowe. Wszystko jest napewno szczelne bo przy wkladaniu silnika wszystko szlo nowe. Sam silnik w bardzo dobrym stanie z niemiec, auto przyjechalo na kolach wiem jak chodzil. Bylo wszystko jak najbardziej wporzadku. Mam jeszcze jeden blad tylko juz dokladnie nie pamietam bo nie zapisalem, chodzi o mapsensor z tego co pamietam ten przewodzik ktory idzie od czujnika do kolektora. Ale to juz sprawdze jutro bo akurat mam od corsy taki sam.

Czekam na jakies propozycje , moze ktos mi pomoze bo rece opadaja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności