Skocz do zawartości

Stukanie na biegu jałowym


Gość Tomek19892012

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek19892012

Witam

 

Posiadam corse b 1.0 99r

 

Zauważyłem ze kiedy silnik jest zimny to zaraz po odpaleniu i gdy silnik schodzi juz z ssania i nie jest nagrzany cos jak by stuka w silniku(nie jest to głosne stukanie) co jest najlepsze stukanie te ustaje po wcisnieciu sprzegła .

A calkowicie ustaje po jakis 10-15 min jak silnik odpowiednio sie nagrzeje to wtedy chodzi równiutko

 

Co może być przyczyną takiego zachowania ?

 

Z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Tomek19892012

no ale co by miało do tego wciśniecie sprzegła ? (wciskam i trzymam i nie słychac zadnych stuków )

15w40 syntetyk taki był lany przez poprzedniego własciciela i nie zmieniałem

Przebieg 180 tys a rozrząd jest na łańcuszku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 15w40 to nie jest olej półsyntetyczny tylko olej mineralny w technologii półsyntetycznej o to jest znacząca różnica!, jazda na takim oleju przy hydraulice w jaką wyposażony jest twój motor niesie za sobą bardzo negatywne skutki!, przy takim przebiegu lać minerala to głupota straszna!, nie wykluczam też że licznik był cofany, wiem że rozrząd jest na łańcuszku niestety te jednostki 12-zaworowe na łańcuszku długo nie wytrzymują (tzn, łańcuszek długo nie wytrzymuje!) a przy kiepskim smarowaniu wewnętrznych części silnika wiesz co się dzieje? nieodwracalne ich degradowanie....przy takim przebiegu tylko 10w40! dobry olej to podstawa dobrze utrzymanego silnika:)

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji nie wiem, ale wiem na pewno że przy takich przebiegach o ile przebieg jest oryginalny! powinieneś jeździć na 10w40 np. Mobil1, olej kiedy był wymieniany? rozrząd? martwią mnie te stuki.... nie chce ci doradzać przejście na 10w40 bo nie wiem ile silnik pracował na 15w40, te stuki mogą i zapewne są spowodowane tym że silnik pracował na 15w40 i załatwił hydrauliczne popychacze albo panewki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku dzwoniący łańcuszek to codzienność.Może to w nim tkwi przyczyna.Nieodpowiedni,nie wymianiany na czas,niskiej jakości olej zabija napinacz łańcucha.Na szczęście jego wymiana jest relatywnie prosta i tania w stosunku do innych konstrukcji z łańcuchem.Kolego 15\40 to można lać do poloneza albo ursusa bo do współczesnych konstrukcji to się nie nadaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wlał mineralny , bo silnik nadmiernie spalał olej , tak jest w 90% przypadków . Stuki na jałowym , na zimnym silniku to nie rozrząd , tylko coś w układzie zaworów . Zmiana oleju na półsyntetyk , da tyle , ze będzie go więcej znikać . Jesli mnie pamięć nie myli , jakiś czas temu pisałeś o oleju w Twoim silniku , sugerowaliśmy zmianę , nie zrobiłeś tego . Teraz , jak już są stuki na jałowym , wymianą oleju raczej nic nie zdziałasz , choć mozesz zaryzykować. Co do konsumpcji oleju w 1,0 12V przy tym przebiegu , to bardzo częste .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek19892012

Dzisiaj nagrałem filmik, na którym słychać te stukanie (zaznaczam też, że słychać je tylko, gdy silnik jest zimny). Gdy wcisnę sprzegło na zimnym silniku, stukania ustają. A całkowcie przestają być słyszalne po nagrzaniu się silnika po przejechaniu około 5 km.

Co jest najlepsze, gdy silnik się nagrzeje, chodzi jak żyleta, beż żadnych drgań czy stukań i pracuje równo.

Jeżeli chodzi o olej, przejechałem 3 tyś. km od ostatniego sprawdzania i na bagnecie ani trochę mniej oleju.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=w39OCNV3_1g&feature=youtube_gdata_player

Edytowane przez Tomek19892012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności