Skocz do zawartości

Astra F gaśnie na luzie.Pomocy juz nie wiem co moze byc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

może czujnik ssania. jak na rozgrznym silniku dobrze chodzi a na zimnym gasnie to może byc to. podąłcz do kompa i sprawdź błędy

 

[ Dodano: Sob Gru 22, 2007 23:41 ]

problem tkwil w czujniku predkosci po wymianie linki wszystko jest jak powinno trzyma obroty 900/min a nie jak przedtem nie mial ich wogole chyba ze na postoju to bylo to LINKA PREDKOSCIOMIERZA ! podziekowania dla ja37

mam pytanie do Ja 37 jezeli linka predościomierza jest walnięta to wogóle licznik nie działa?

kolega w swoim problemie nie pisał o nie działającym liczniku tylko o niskich obrotach i o tym że auto mu gasnie. też miałem problem z obrotami ale licznik mi dzialal normalnie czy mimo tego te za niskie obroty moga być przez linke prędkościomierza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam ja mam opelka 1.8 16v. i mam problem z nia.na benzynce faluja mi obroty ,wyminilem silniczek krokowy i wąż powietrza bo byla dziurka ale problem jest nadal na gazie tez mi faluja i jak wrzuca na luz w czasie jazdy to obroty spadaja do 200-300czasami przygasa i wraca sie na ok 1000 (tak sie dzieje na lpg)i jak dodaje gazu to strasznie szarpie mi furka..juz nie wiem co mam robic prosze o pomoc ( a moze to przepływomierz powietrza to powoduje??? ratujcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecek, przeważnie winna jest linka, ale wtedy nie działa prędkościomierz.

Może sie zdarzyć, że działa, a wtedy jest walnięty impulsator w zegarach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous
może czujnik ssania. jak na rozgrznym silniku dobrze chodzi a na zimnym gasnie to może byc to. podąłcz do kompa i sprawdź błędy

 

witam powiedzcie mi gdzie znajduje sie ten czujnik ssania.Bo ciagle mam tak jak jest mrozno to dopuki silkik nie zlapie temp okolo40/50 stopni to nie chce zapalil i musze ciagle trzymac noge na pedale gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie pod temat.

 

niedawno padl mi predkosciomierz, a razem z nim licznik przebiegu. po pewnym czasie zalaczyla sie kontrola chceck engine. sprawdzilem blad 24 - czujnik przebytej drogi, brak impulsow.

pozniej silnik zaczal mi gasnac przy jezdzie na luzie. to samo sie dzieje na gazie i na benzynie (na gazie 'chetniej' gasnie).

 

czytam temat i nie moge uwiezyc, ze przez niedzialajacy predkosciomierz tyle rzeczy sie sypie. niedzilajacy predkosciomierz wplywa na gasniecie silnika?!

niedlugo jade na naprawe tego predkosciomierza, wiec sie przekonam http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem linke predkosciomierza i problem gasnacego silnika na luzie przy jezdzie zniknal :(

ile to problemow przez jeden predkosciomierz

 

niestety cos chyba jest zle zamontowana bo jadac slysze stukanie z tablicy wskaznikow, ktore nasila sie i przyspiesza przy wzroscie predkosci. zapewne linka gdzies ociera/uderza - zna ktos taka przypadlosc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu mam ją mocniej dociągnąć?

 

[ Dodano: Nie Sty 13, 2008 21:15 ]

obadalem troche tą linkę i wygląda na to, że część która wchodzi do skrzyni, zakończona kołem zębatym jest luźna. konkretnie to wałek z kołem zębatym porusza się lekko w 'obudowie'. ten ruch zapewne przemiszcza linke i slysze to w tablicy wskaznikow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem w astrze 1.6 z gazem mianowicie auto mi gasnie na luzie badz przy redukowaniu biegow ,zejdzie szybko z obrotow i gasnie co to moze byc? dodam ze zapala sie ten piorunek,na benz jest ok!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności