Skocz do zawartości

Astra F gaśnie na luzie.Pomocy juz nie wiem co moze byc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mieto-68

Ja opanowałem jeszcze jeden patent na wychuby w kolektorze dolotowym ( aby ciąć koszta przy ewentualnej wymianie części).

Nie skręcałem cześci układu dolotowego na maxa, tylko z wyczuciem i palcem na którym był silikon obsmarowywałem krawędź styku np. rur dolotowych.

Przy ewentualnym strzale rury się rozchodziły i ciśnienie nie uszkadzało innych elementów układu a na dodatek można to było łatwo poskładać z powrotem do kupy.

Klapki przeciwwychowe czasem nie nadążają z redukcją ciśnienia przy takim strzale i padają najsłabsze elementy układu a to niestety kosztuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

czy uszkodzony modul sondy w astrze 1.6 moze byc przyczyna tego ze auta podczas jazdy traci moc i gasnie objawy takie jakby sie czyms [przydlawil jakims syfem w paliwie a po chwili odpalam i jade dalej czy to cos innego???

Witam ja mam podobny problem, auto mi czasem zmuli i gaśnie. Kiedy czuje ze nie ciągnie, a zdaza sie to jak sie rozpędzam auto to wrzucam na luz probuje go ratowac, naciskam gaz ale niereaguje, przez chwile trzyma obroty okolo 1000 ale nie reaguje na wciskanie gazu i po chwili gasnie, poczym zapalam go i jade dalej ;) nie wiem co sie dzieje, na gazie to juz niewspomnie bo tak rwie ze glowa boli. Wymienilem najbardziej podejrzane rzeczy - przewody swiece, kopulke wraz z palcem rozdzielacza, ale dalej to samo. Prosze o jakies rady :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieto-68

Na spodzie parownika jest śruba przez którą spuszcza się maź grafitową (jest to rodzaj odstojnika).

Kiedy silnik jest ciepły to grafit jest ciekły a jak jest zimno to zastyga i potrafi przyblokować naturalną pracę membrany gazowej.

Co ok. 5000 km czyściłem parownik i było OK.

Trzeba to robić jeśli tankuje się gaz na najtańszych stacjach ( z powodu wątpliwej jakości gazu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja37 prosilbym bym Ciebie o odpowiedz do mojego tematu bo Ty jestes tu aktywny i widze ze ogarniasz mechanike pojazdową, z gory dziekuje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slav89, jakieś błędy masz na kompie?

Proponuję zalać coś do czyszczenia układu paliwowego, może wtryskiwacz staje.

 

Na gazie ci się tak nie dzieje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

slav89, jakieś błędy masz na kompie?

Proponuję zalać coś do czyszczenia układu paliwowego, może wtryskiwacz staje.

 

Na gazie ci się tak nie dzieje?

hmm na gazie jeszcze nie probowalem bo wczesniej mi rwała(ale nie dławiła tak i nie gasla) na bp i na lpg i oddalem do serwisu to niby przeczyscili mi układ paliwowy i jako tako chodzila jeden dzien no i jezdze na benzynie bo mowili ze na gazie padaka. Takze problem jest podobny, troszke inny. Zalałem dzisiaj te lepsze paliwko, niby wszystko ok bylo no ale wyjazdzajac na trase znowu zdusila. Troche sie boje jezdzic bo dzisiaj wymusilem i mi zgasła. Mechanicy oczywiscie nie wiedzą co sie dzieje, juz mnie szlag trafia

 

[ Dodano: Nie Lut 17, 2008 21:36 ]

jak oddalem do serwisu (serwis daewo ale robia wszystkie auta, ogolnie ogarniają) to powiedzial ze na kompie nic nie pokazuje, kiedys mi sie zapalila pomaranczowa lampeczka z piorunkiem, ale jak zgasilem i odpalilem znowu to juz sie nie palila. w sumie to nie wiem czy dali na komputer bo zaplacilem 37 zl za to niby czyszczenie układu paliwowego. Podejzewam ze to moze byc własnie wtryskiwacz no ale prosilbym o wiecej teorii na ten temat to bym zarzucil je mechanikowi bo przeciez oni to tylko pieniadze chca brac za wymiane niepotrzebnych częsci. Dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? bo mam wtryskiwacz od 1,8, można by podmienić.

 

Proponuję po takiej akcji nie zapalaj auta, tylko wykręć świece.

Powie nam to, czego brakuje, bo może paliwo jest podawane, a brakuje iskry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolego to że są czyste i napewno dobre to nie znaczy że dzialają jak powinny. Bo skąd wiesz że w kablu nie ma przerwy, cewka dobra, itd. Koledzy mówią żeby na świecach sprawdzić czy jest iskra bo wtedy sprawdzasz elektryke praktycznie na calej dlugości i jeśli iskra jest to jest good a jesli jej nie ma to wtedy się martwisz i szukasz przyczyny w elektryce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

auto coraz czesciej mi muli... zawsze jak juz puszczam sprzeglo i dodaje gazu ale nie zawsze gasnie, czasem jest tak ze zmuli dodam gazu i po chwili zaskoczy B) dobra ide te swiece zobaczyc :P ale na moja glowe to to ten wtryskiwacz jest uwalony no ale ja sie na tym nie znam :|

 

[ Dodano: Pon Lut 18, 2008 20:06 ]

sprawdzilem wszystkie swiece i przystkie podawały iskrę, takze zaplon jest chyba dobry. Koledzy co mam robic ? moze wymienie koncowke wtryskiwacza ? Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności