Skocz do zawartości

Astra F gaśnie na luzie.Pomocy juz nie wiem co moze byc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

a jak sie spuszcza ten syf, gdzie to jest w tym parowniku ?? bylem na regulacji komputerowej, takze jest dobrze wyregulowany ale moze jest ten syf tak jak mowisz, tylko jak mozesz to powiedz gdzie to jest ??? ja nie ogarniam tego, pzdr!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

aaaa dziekówka jutro zadzialam cos z tym. dzieki wielkie

 

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 21:31 ]

odkrecilem to ale na zimnym silniku i nic nie polecialo... moze trzeba to na rozgrzanym silniku zrobic ? pozdro ???

 

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 21:49 ]

mam jeszcze takie pytanko, bo wyczytalem gdzies ze jak sie montuje gaz to przeplywomierz sie reguluje albo sie wymienia ja sie nie znam na tym, czy to moze miec jakis wplyw na to przerywanie auta na gazie ????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam!Mam podobny problem z moją asterką 1.6 x16szr 97r co kolega miho007.Na benzynie obroty szaleją od 500 do 2000 i strasznie jest zamulona.Na gazie jest tak samo tylko tyle że bardzo często gaśnie np przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.Sprawdzałem błędy i wyszły mi dwa 0505-regulacja biegu jałowego i 0200-błąd w obrębie wtryskiwacza.

Wymieniłem krokowca,przeczyściłem gniazdo,próbowałem nawet zaślepić egr-a ale nic nie dało.Sprawdzałem wszystkie wężyki przy dolocie i wszystko ok.

W końcu pojechałem do mechanika, podpiął kompa i stwierdził ze sonda słabo pracuje, od 200-400mV i to moze byc przyczyną.Mówił ze powinna miec ok 900mV

Na świecach(NGK)zrobiłem ok 10000 tak samo kable wymieniałem.

Myślałem,że wtrysk leje ale na gazie wyciągnąłem bezpiecznik od pompy paliwa i zero zmian.

Kontrolka check zaświeca sie co jakiś czas i te same kody.Myślicie ze może to być przez tą sondę?

Bardzo proszę o radę bo już nie mam pojęcia co robić a nie chce jeździć do mechaników i wymieniać pół auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slav89, syf sie spuszcza na rozgrzanym.

A z przepływomierzem nic sie nie robi.

 

stock, zaryzykuj jeszcze 5zł na wymianę przekaźnika odcinającego wtrysk przy pracy na gazie.

Sonda fakt, trochę już zużyta, ale na gazie powinien ci działać emulator sondy i silnik powinien chodzić dobrze.

Jak ci gaśnie na gazie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, to przerób dolot powietrza, było na forum o tym.

I jeszcze jedno.Nie wiem, jaki masz parownik, jak masz 2 śruby regulacyjne, to zobacz, czy czasem jedna z nich nie jest zakręcona na amen.

Jeśli tak, to ja odkręć o pół obrotu i drugą podreguluj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sam nie pamiętam jak jest na tym parowniku ale sprawdzę.Sondę wymienię po świętach i zobaczę co się będzie dalej działo bo na benzynie też nie da się jeździć.

A nie orientujesz się gdzie można kupić ten przekaźnik?W zwykłym motoryzacyjnym czy u jakiegoś gazownika.

Dolot już widziałem na forum także przerobie tylko swoją drogą nigdy nie miałem problemów na seryjnym dolocie.

Miałem troche niskie obroty ale nigdy takich jaj nie było.

Dzięki wielkie za radę.

Aaaa i jeszcze jedno bo nawet nie wiem jak ten przekaznik wygląda i gdzie go szukać.Jeżeli chodzi o gas to nie orientuje sie za bardzo i zawsze boję sie tego ruszać. :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj gaziarze montują taki:

http://www.allegro.pl/item331215170_przekaznik_samochodowy_12v_30_40a_nowy_hurt.html

Koszt w detalu około 5zł w sklepie elektronicznym.

W motoryzacyjnym tez dostaniesz.

Szukaj go gdzieś na przewodach od wtryskiwacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeszcze raz wielkie dzięki.Zaraz we wtorek się za to biorę... :roll:

 

[ Dodano: Pią Mar 28, 2008 19:50 ]

Nie wymieniałem przekaźnika.Kupiłem świece dwuelektrodowe NGK, sonde tej samej firmy i dalej nic....Odczytałem kody jeszcze raz i okazało się że uszkodzony EGR.Zaślepiłem i śmiga jak tralala :Dhttp://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif Obroty 900 tylko troche jest zamulony ale może dlatego że dawno na benzynie nie jeździłem.Jedyne co to muszę jechać na regulację gazu bo nie da sie jeździć.Mam jeszcze jedno pytanie, jak można zresetować komputer żeby usunąć wszystkie kody usterek.Niby po 20 odpaleniach samochodu ale u mnie to nie działa(silnik x16szr)

Pozdrawiam wszystkich walczących z obrotami http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

ja wymieniałem ten od gazu

 

a "check" mi się świeci i tak i tak :P

 

Ten "check" bedzie się świecił jeśli cały czas to coś nie gra a jeśli na gazie tylko świeci to gazownik zawinął instalkę z pominięciem komputerka pokladowego. Koleś ma tak w Calibrze gaśnie na benzynie i świeci na gazie... Ale hula :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to długo sie cieszyłem!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif!!

Znów wszystko wróciło.Obroty skaczą jak chcą nawet do 2000 i sie tak utrzymują az zapali sie check (kod 0505).Czasami spadną na 500,ogólnie jest zamulony.

Dolot przerobiłem egr zaslepiony zostało mi jeszcze ten przekaznik wymienic bo na gazie jest bardziej elastyczny niz na benzynie.

Wtrysk na benzynie ładnie rozpyla.....juz mi rece opadaja nie wiem do czego sie zabrac.

Spróbuje jeszcze dostac sie do przepustnicy i ją wyczyscic,wymienic uszczelki bo moze tam ciągnie lewe powietrze.Jak to nie pomoże to ja już nie wiem....

Może wy macie jeszcze jakieś pomysły??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności