Skocz do zawartości

Jak odczytać kod błędu ?


Gość slanet1

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu żona kupiła opla corse 1.2 8v silnik x12sz

dzisiaj chciałem odczytać kody błyskowe błędów ponieważ autko dużo pali i w sumie niema mocy

lecz po złączeniu pinu A i B po włączeniu stacyjki kontrolka cały czas się świeci

(a powinna wymrugać kod 12).

Kontrolka normalnie po odpaleniu auta gaśnie i w czasie jazdy też nic się z nią nie dzieje .

Czy to oznacza brak kodów błędów ???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile pali na 100 km , zobaczymy czy mieści się w normach .

Na wszelki wypadek podłącz pod komp. tak profilaktycznie .

Co do mocy , pamiętaj , że to auto ma tylko 45 KM .

Dla przykładu moja corsa 1,0 12V ma 55 KM i to ledwo co wystarcza do jazdy w pojedynkę .


Co do spalania .

Zima plus krótkie odcinki plus kobieta za kierownicą i ten silnik łyknie 8 do nawet 9 l na setkę jak nic .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że około 10 l bywa więcej a na czwartym i piątym biegu coś wyprzedzić to trwa wieki cc700 lepiej się zbierał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdź ile pali na 100 km , zobaczymy czy mieści się w normach . Na wszelki wypadek podłącz pod komp. tak profilaktycznie . Co do mocy , pamiętaj , że to auto ma tylko 45 KM . Dla przykładu moja corsa 1,0 12V ma 55 KM i to ledwo co wystarcza do jazdy w pojedynkę . Co do spalania . Zima plus krótkie odcinki plus kobieta za kierownicą i ten silnik łyknie 8 do nawet 9 l na setkę jak nic .

Posłuchaj kolegi ''marco84''-ma absolutną rację. :tak::tak::tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie rozumię jedni piszą 6l - 8l na sto tu znowu 9l-10l a z tą metodą drucikową odczytu błędów to ktoś pomoże

fajnie by było sprawdzić co jest dobrze a co źle w astrze i audi działa i idzie samemu sprawdzić bądź usunąć problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poprawkę na to, że wielu ściemnia przed sprzedażą auta, a to co się da przeczytać w raportach spalania to bajki - nie raz to przerabiałem. Miałem Punto 1 1.1 55km. Auto w mieście, na krótkich odcinkach brało 12-13l w zimę...gdy inni pisali, że to w mieście bierze 6l/100. Bez zartów. Wyżej dobrze napisali - takie silniki ledwo radzą sobie w 1 osobę.

 

PS - lambda sprawna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , że 6 - 8 l to auto spali w trasie w lecie przy bezwietrznej pogodzie .

10 l to dużo , ale weź pod uwagę , że samochodem jeździ kobieta , a dobrze wiesz jak taka jazda wygląda . Mówię to na przykładzie swojej kobiety , która póki co uznaje tylko 2 pierwsze biegi .

Zresztą na autocentrum podają realne wyniki spalania tego auta i niejednemu wychodzi ponad 10 na 100 km .

Jeśli Cię to gryzie , wymień filtry i płyny , sprawdź czy gdzieś nie wycieka benzyna i podłącz profilaktycznie pod kompa , choćby dlatego , ze auto niedawno kupione i w sterowniku mogą być jakieś stare nie usuniete błędy . Obserwuj temperatue płynu , termostat często nawala własnie w zimie , a jazda na niedogrzanym silniku zwiększy spalanie . Weź pod uwagę , że auto nie jest już młode , wieć nie będzie palić tyle ile producent podaje .

Mimo wszystko , na moje oko , spalanie jest w górnej granicy normy .

Mały silnik wcale nie znaczy małe spalanie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności