Skocz do zawartości

Ciągłe problemy z hamulcami przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

po raz kolejny proszę was o radę.

Sytuacja wygląda tak:

Po zmianie tarcz hamulcowych i klocków na nowe wytrzymują mi one od 2-4 miesięcy.

Tak po miesiącu- dwóch przy hamowaniu ciągle drży auto (przód).

Drżenia na pedale nie odczuwam.

Wymieniłem do tej pory tak 3 pary tarcz nowych, teraz zostały założone przetoczone i po 2 tygodniach znów są drżenia.

Rozkładam ręce z bezradności. Z tym problemem byłem już u 2 mechaników, ciągle tylko tarcze zmieniają i nie widzą innych problemów.

Poprosiłem znajomego ostatnio ( bardziej hobbiste ) o zobaczenie co się dzieje z hamulcami.

Stwierdził, że mam drżenia/luz na przegubie maglownicy z prawej strony.

Poradźcie co z tym problemem zrobić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że powinieneś zainwestować w porządne tarcze i klocki. Skoro tarcza na All.... może kosztować 30zł. + przesyłka, a tarcza Bre... 90zł. to chyba jest jakaś różnica. Niewielkie luzy nie powinny wpływać aż tak bardzo na hamulce. Tarcze w moim aucie, pomimo luzów maglownicy, wytrzymały 165kkm.

Co do luzów to trzeba zdjąć osłonę przegubu i sprawdzić czy przegub ma luz czy listwa przekładni kierowniczej. Ja stawiam na przekładnię. Na szczęście mądry ślusarz powinien ci ją naprawić. Szczegóły opisywałem już na tym forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tarcza na All.... może kosztować 30zł. + przesyłka, a tarcza Bre... 90zł. to chyba jest jakaś różnica.

Tarcze miałem również TRW, za które zapłaciłem ponad 320zł i wytrzymały niespełna 4 miesiące.

TRW .... z tego co słyszałem to porządny zamiennik, dlatego wykluczyłem tarcze jako problem.

Edytowane przez wasil3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 -4 miesięcy to twój czas zużycia tarczy? To ja mam takie pytanie:sprawdziłeś choć raz czy się nie grzeją nadmiernie? Byłeś u diagnosty na teście układu hamulcowego?Tak szybkie zużycie tarczy to twoje auto nie jedzie tylko ciągle hamuje.Sprawdziłeś jak się toczy na luzie rozpędzony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje auto nie jedzie tylko ciągle hamuje

na równym podłożu jedź b wolno na luzie aż do całkowitego zatrzymania auta, jak auto się samo zatrzyma a ty polecisz siłą bezwładu troszeczkę dalej to będziesz wiedział że hamulce są permanentnie lekko zaciśnięte a więc zaciski do sprawdzenia

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności