Skocz do zawartości

Wymiana tarcz i klocków hamulcowych, problem z chrobotaniem, tarciem


Gość wild_elk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam nadzieję, że nie dubluję tematu ale nic wcześniej nie znalazłem, co pasowałoby do mojego problemu. Wymieniłem 10-07-2018 tarcze + klocki hamulcowe na przedniej osi, Corsa C 2004r prod, silnik 1.3 CDTI. Kilka dni temu zauważyłem zgrzytanie, chrobotanie przy delikatnym naciśnięciu hamulca, przy mocniejszym hamowaniu przypadłość staje się zdecydowanie cichsza, jednak nie ustaje. Pojechałem do serwisu - tak, to było ASO Opla z prośbą o sprawdzenie, miły pan stwierdził, że auto się kończy, co już wywołało we mnie sporo agresji :D poza tym naszło kamyszków, brudu, syfu, moja wina i muszę się nauczyć jeździć. Sprawdzenie pomogło na jeden dzień. Dzisiaj zdjąłem koła i bum, okazało się, że blaszka trzymająca zacisk na prawym kole, górna jest luźna i przy hamowaniu prawdopodobnie trze o tarcze - proszę powiedzcie mi fachowo jak się to dziadostwo nazywa i cz dobrze powiedziałem z zaciskiem, sorry jestem humanistą ;) 

 

Pytanie, czy tarcza na obwodzie po tym ponad miesiącu kontaktu z metalem jest nadpalona, czy mi się wydaje?

 

Pytanie dodatkowe, obracając tarczą nie kręci się gładko, blokuje, czuć wyraźny opór, lewe koło mocniej, prawe mniej ale blokuje. Co wymienić, żeby zminimalizować dolegliwości. Szerszeń nie należy już do najmłodszych aut, jednak nigdy mnie nie zawiódł i musi posłużyć jeszcze jakiś czas. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi,

 

pozdrawiam Krzysiek

IMG_20180828_184624 - Kopia.jpg

IMG_20180828_184629 - Kopia.jpg

IMG_20180828_184715 - Kopia.jpg

IMG_20180828_184759 - Kopia.jpg

IMG_20180828_184524 - Kopia.jpg

IMG_20180828_184530 - Kopia.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszka to prowadnik klocka.

Wszystko na nowo rozebrać .

Miejsce pod blaszkami dokładnie wyczyścić np. brzeszczotem  tak aby klocki po założeniu tych blaszek wchodziły w miarę luźno i się nie blokowały.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widać, że górna blaszka włożona jest na odwrót. Pewnie składacz sugerował się, że od wewnątrz koła jest wyższa a na zewnątrz niższa i tak pasuje. A to po prostu nie jest prawidłowa blaszka. Tym płaskim zaczepem powinna iść od strony tarczy tak jak to jest widoczne na dolnej blaszce. Niektóre zestawy klocków mają te blaszki w zestawie. Dlatego tak szoruje i piszczy. W zasadzie to powinno załatwić sprawę. Taki prowadnik klocka podejrzewam, że można dokupić.

Druga sprawa czy tłok zacisku odbija czy jest zapieczony. Ja bym na wszelki wypadek zregenerował. Poradników jak to zrobić na jutubach mnóstwo. Hamulce to podstawa bezpieczeństwa. W ASO tak włożyli blaszkę klocka na odwrót? Jechałbym na reklamację i jeszcze awanturę zrobił ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tak oglądam zdjęcia, i niepokoi mnie fakt przebarwienia na tarczach. Taki efekt jak u Ciebie wskazuje na przypalenie tarcz hamulcowych, albo dość agresywnie jeździsz i mocno hamujesz, albo gdzieś koło delikatnie trzyma, przez co się grzeje. Spróbuj zwrócić uwagę na to czy koła osi grzeją się równomiernie, podnieś przednią oś na lewarku, zakręć kołami, sprawdź czy opory są takie same. To możesz zrobić samemu bez pomocy specjalisty . A tak wracając do wypowiedzi Pana z Aso, to śmiech, że tak ludzi traktują. On po prostu na starym "rzęchu" nie widzi zarobku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość wild_elk

Dzień dobry Panowie.
Przeprasza Was za brak odpowiedzi i aktywowanie sie po tak długim czasie. Sporo się działo, jednak wracam do życia. Pomimo braku odezwy od razu, dziękuję Wam za pomoc w temacie. Wizyta i obrócenie blaszek pomogło. Poza tym Corsa dojechałą do czasu sprzedaży bez problemów, nawet z lekko nadpalonymi tarczami ;)
Pozdrawiam
k

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności