Skocz do zawartości

Trudny przypadek piszczenie w okolicach silnika


Gość 0Maciu0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie od niedawana cos zaczelo piszczec trudno zlokalizowac, wymieniona zostala pompa wody, rolka napinacza, dodam ze zdejmowalem pasek napedzajacy sprzezarke od klimy alternator wiec wyeliminowalem 3 rzeczy rolke napinajaca, sprezarke i alternator, po za tym jak wczesniej wymieniona pompa wody a piszczenie nadal nie ustepuje. Wrzucam nagranie mozna sie przysluchac najlepiej chyba slychac pod koniec filmiku jak tel mam pod autem. Prosze o pomoc jesli ktos juz mial cos podobnego.

Dziekuje Pozdrawiam.

 

Oto link :


Dodam ze to Signum silnik 2.2 Direct rocznik 2003.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Chociaż posiadam VB co prawda leciwą w swoim wieku ale z odsłuchanego filmiku kolegi na moje skromne ucho taki dzwięk wydaje zacierające powoli się łożysko którejś z rolek i zdaje mi się iż ten właśnie dzwięk bardziej słychać od dołu i ja osobiście zaczoł bym od przysłuchiwania się od dolnej części silnika jak samochód byłby na kanale lub przy ściągniętym prawym nadkolu przednim lepiej byłoby widać i ewentualnie zlokalizować jeżeli kolega miałby taką możliwość a jeżeli nie to ja stawiał bym z odsłuchu na koło u dołu silnika napędzające ten cały biznes ale mogę się też mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze , ze faktycznie jedyna rzecza ktora sie kreci to wlasnie kolo napedzajace wszystko i faktycznie dzwiek slychac wlasnie z tych okolic lecz nie mozna stwierdzic napewno, dzwiek sie niesie i ciezko sprecyzowac. Zeby sprawdzic faktycznie czy to kolo napedzajace reszte trzeba by rozebrac caly silnik jesli sie nie myle, jak narazie brak czasu i funduszy na takie przedsiewziecie.

 

Pozdraiwam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:54 do 1:57 słychać b wyraźnie jakby to piszczenie było spowodowane czymś co trze wzdłużnie a nie obrotowo ale tylko zacierające się popychacze zaworów przychodzą mi na myśl? jak słychać to jak zdejmiesz korek wlewu oleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie probowalem w ten sposob, nic sie nie stanie jak odkrece korek podczas pracy silnika ?? a i chyba wczesniej o tym nie pisalem ale piszczenie wystepuje jedynie na cieplym silniku, na zimnym jest cichutko.

 

Dzieki pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli odkręcaj korek podczas pracy silnika na biegu jałowym, najwyżej trochę chlapnie olejem( szmatka może się przydać)" Na ciepłym..." czyli coś co może mieć albo związek z rozszerzalnością cieplną materiału lub z brakiem smarowania albo 1+2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, za tydzien jak wroce to zabiore sie za sprawdzanie itp mam kilka rzeczy do zrobienia przy aucie wiec bede grzebac.

 

Jesli przyjdzie Wam cos jeszcze do glowy prosze smialo pisac. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety po sprawdzeniu ponownym wszystkiego co mozliwe wciaz jestem w kropce a silnik nadal piszczy, caly czas tak samo jak narazie piszczenie sie nie nasila.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A może to wiatrak , się kręci , jak silnik zimny to nie słychać ale gdy jest ciepły zaczyna się kręcić wiatrak . Przy gaszeniu silnika bardzo dobrze słychać , silnik nie działa a to jeszcze trochę popiskuje . Też mam ten problem , to chyba poważny problem w tym samochodzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności