Skocz do zawartości

Programowanie kluczyka w samochodach marki OPEL


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość stalowy_piotr

panowie a czy w astrze h 2005 dziala sposob z kluczykiem i naciskaniem przycisku na kluczyku?

mam kluczyk scyzoryk z opla (podobno nowy) grot do wyfrezowania, mam dorobiony transponder ktory dziala przy odpalaniu i zamykaniu auta ale w sposob mechaniczny, mam elektronike do kluczyka o tej samej czestotliwosci co oryginal - czy powkladanie wszystkiego do srodka i aktywacja (czy zakodowanie) poprzez wlozenie klucza do stacyjki i nacisnieciu przycisku zamykania - powinna zalatwic sprawe i zacieszac oko wygodnym DZIALAJACYM kluczykiem?

czekam na porady

pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój zapasowy klucz przeleżał w szufladzie pare lat i próbowałem go reanimować podanym wyżej sposobem. Nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem centralnego zamka, natomiast po przekręceniu w stacyjce miga kontrola w kształcie silnika, samochód daję się uruchomić ale zaraz gaśnie. Podejrzewam że to chyba coś z imobilajzerem w kluczyku. Czy da się to jakoś samemu naprawić czy czeka mnie wizyta u fachowca?

Mam tak samo jak kolega, ale w moim przypadku kluczyka upadl i sie rozwalil zlozylem dziala swiatelko ryglowanie ale kontrolka sewisu miga nieustannie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

to ja napiszę z innej bajki

 

jeden kluczyk z radyjkiem stracony, drugi bez radyjka działa, mam możliwość załatwienia po taniości (jednorazowy strzał 100zł) zakodowany kluczyk od astry IV, mając opcoma dam radę zakodować radyjko do otwierania/zamykania zamków?

grot oczywiście wymienię, pastylkę z immo albo zamienię z działającego kluczyka albo kupię nową i zaprogramuję opcomem

 

da radę czy koledzy widzą jakieś problemy? bo nie wiem czy działać czy szukać czegoś od astry g

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość maciejp5-83

Witam serdecznie wszystkich!!!

 

Jestem nowy, to mój pierwszy post. Mam taki problem. Niedawno kupiłem Opla Corsę D 1.3 CDTI. Od sprzedającego otrzymałem jeden kluczyk. Chciałbym sobie zrobić drugi na wszelki wypadek. Przeczytałem już chyba wszystkie tematy o tym na forum i nadal nie wiem....

Poszedłem trochę na skróty i kupiłem kluczyk od Opla Merivy rocznik 2001. Dorobiłem sobie grot i tu zaczynają się schody. Z tego co wiem kluczyk trzeba zaprogramować (działanie pilota - otwieranie drzwi itd.) oraz "dodać" kostkę immo do pamięci komputera tak aby komputer kluczyk rozoznawał. Problem polega na tym, że kluczyk był używany i nie wiem czy powyższe czynności uda się skutecznie przeprowadzić. Programowanie pilota będę sam próbował. Znalazłem instrukcję i zobaczę czy zadziała. Inna sprawa jest z immo. Raz ktoś twierdzi, że takie immo (id 46 chyba) można dodać mimo, iż est z używanego kluczyka, innym razem ktoś pisał, że nie można... Stąd moje pytanie. Można (jak?) czy nie można?? Jeśli nie można to co radzicie zrobić? Nie ukrywam, że chciałbym skorzystać z jakiejś taniej opcji.....

 

Pozdrawiam,

maciejp5-83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość tomektito2000

Sposób sprawdzony na Astrze z 99

 

Programowanie kluczyków w modelach aut Opla jest dość proste.

 

1. Wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi,

2. Przekręcamy kluczyk w stacyjce do momentu zapalenia się kontrolek.

3. Przytrzymujemy w kluczyku guzik odpowiadający za zamykanie drzwi przez ok 3 sek.

4. W tym czasie drzwi zaryglują się i odryglują ponownie.

5. Teraz możemy sobie zafundować browarka, gdyż zaoszczędziliśmy na wizycie w serwisie.

Pozdrawiam

Witam.Znalazłem tylko to ale u mnie nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności