Skocz do zawartości

Programowanie kluczyka w samochodach marki OPEL


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Ty to wiesz i ja to wiem

ale ludzie nie szastajacy jezykiem technicznym

pytaja o programowanie kluczyka ktory nagle przestal dzialac

a nie kodowanie kosci immo i wgranie nowych pilotow do centralki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Sposób sprawdzony na Astrze z 99

 

Programowanie kluczyków w modelach aut Opla jest dość proste.

 

1. Wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi,

2. Przekręcamy kluczyk w stacyjce do momentu zapalenia się kontrolek.

3. Przytrzymujemy w kluczyku guzik odpowiadający za zamykanie drzwi przez ok 3 sek.

4. W tym czasie drzwi zaryglują się i odryglują ponownie.

5. Teraz możemy sobie zafundować browarka, gdyż zaoszczędziliśmy na wizycie w serwisie.

Pozdrawiam

mam pytanie czy da sie przeprogramowac w ten sposób kluczyk od innego samochody ( inna zafira) do mojej zafiry

 

[ Dodano: Pon Paź 26, 2009 20:48 ]

ale mam pytanie jak to jest z dorabianiem kluczyka z pilotem.

 

Czy autoryzowany serwis będzie w stanie dorobić gdy jedyny pilot nie działa ? Słyszałem opinie, że często serwis proponuje wymianę immobilisera i zamków - ale to kosztowne rozwiązanie. Co najlepiej zrobić ?

W twiom przypadku to najlepiej kupic sobie pilota na allegro ( uzywka lub nowy) Pojechac do aso i oni go doprogramuja techem2. Musisz miec jedynie kody car pass bo jak nie to aso sciagnie je z fabryki oczewiscie za oplata okolo 150 zł. Proramowanie waha sie w cenie od 52 w zwyz.

czy dobrze rozmumiem to jak sobie kupie uzywanego pilota na allegro i dorobie do niego grot to da sie przeprogramowac tego pilota do mojej zafiry z 2004 roku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

do w/w tematu nawiazujac, posiadam zwykly klucz bez pilota, slyszalem taka ostanio legende :).. ze jak kupie kluczyk z pilotem do opla corsy d (lub innego nowego opla) wyrzezbie grocik zaprogramuje immo to istnieje mozliwosc iz zaprogramuje rowniez pilota w scyzoryq do centrlnego,

czy ktos sie orientuje czy nowe corsy posiadaja identycznie zaprogramowane moduly komfortu? ..dajace mozliwosc tak prostego i taniego przejscia na otwieranie drzwi z pilota?? (jako podpowiedz powiem ze w moim vanie w menu podrecznym - wyswielacz miedzy zegarami, wejscie trzymajac oba joye ku sobie- posiadam funkcje typu wlaczanie swiatel przy otwarciu auta, domyslam sie ze z pilota bo reznie otwierajac swiatla sie nie wl, i inne zamykanie cantr rozpoczynajac jazde dziala...)

 

jesli to tylko fikcja?

gdzie znajde modul komfortu i jego nr ?

 

thx 4 all

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos Ci bzdur nawciskal

scyzoryka nie zaprogramujesz ot tak

trzeba w nim flaki przekladac z pilota ktory jest od auta (a tego nie masz )

juz to przerabialem u siebie

zakonczylo sie na zakupie scyzoryka

niedawno go oddalem kumplowi ktory ma VC

jemu sie przyda a u mnie lezal

 

zeby to mialo rece i nogi

musisz zakupic piloty z chipami (cale klucze)

do tego czytnik immo przy stacyjce

centralke zamka i alarmu

i do tego w wiekszosci przypadkow komputer silnika

wszystko z jednego auta

np corsy D z takim samym silnikiem jak masz w combo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..

tzn tak: powiedzial mi to kumpel co cos handluje kluczykami ale do vw i inne.. ze kupuje uzywany kluczyk, wymieniam transponder ( to chyba ten chip o ktorym piszesz...) on mi to na jakims sprzecie spec. programuje ( jak rozumiem programuje immo w transponder) a nastepnie wlasnie chcielibysmy zaprogramowac pilota do centralnego,

 

tak, byl taki pomysl zeby calego kompa, a dok. modul komfortu wymienic, jednak to wiaze sie z kosztami, a chodzi o to zeby jak najtanszym kosztem to zrobic.. wiadomo, centralka zamka centralnego..? nie ma jej jesli centralny jest tylko na kluczyk?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chip to jedno a pilot do zamka to osobna sprawa

chipa to ja Ci zaprogramuje techem pod domem

pilota tez o ile jest nowy (ze starym nie probowalem)

oczywiscie mowa o pilocie od danego auta

a nie od innego ktory moze nadawac na innych czestotliwosciach

i wogole byc niekompatybilnym z centralka

niestety opel robil rozne zestawy

glupia vectra B ma dwa rodzaje pilotow w kluczyku i jeden osobno

i nie sa zamienne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chip to jedno a pilot do zamka to osobna sprawa

no jasne ale ten uklad jest opodziwedzialny za immobilizer?

 

a w "scyzoryku" jest i chip (odpowiedzialny za immo) i uklad od cantralnego z zaprogramowwnym algorytmem i jedna z 2 czestotliwosci - jak sie orientuje - czestotliwosc -wiadomo- musi byc identyczna z ta z centralna czy modulem komfortu, a algorytm pilota c.z. - jak gdzies czytalem tu na forum- jest wprowadzany, programowany w komputerze auta??

 

w sumie narazie chyba nic wiecej nie wiem, chyba najlepiej bylo by pozyczyc od corsy d "scyzoryk" wyrzezbic grot, zaprogramowac immo i probowac wprowadzic, zaprogamowac pilota c.z. pewnie ?

chyba ze jakies inne pomysly?

proboalem po nr VIN doweidziec sie cos o module komfortu w salonie ale dla nie to juz calkowicie czarna magia, w BOK'u moze na warsztacie znalazl by sie kumaty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności