Skocz do zawartości

Programowanie kluczyka w samochodach marki OPEL


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zapasowy klucz przeleżał w szufladzie pare lat i próbowałem go reanimować podanym wyżej sposobem. Nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem centralnego zamka, natomiast po przekręceniu w stacyjce miga kontrola w kształcie silnika, samochód daję się uruchomić ale zaraz gaśnie. Podejrzewam że to chyba coś z imobilajzerem w kluczyku. Czy da się to jakoś samemu naprawić czy czeka mnie wizyta u fachowca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Holcu :mrgreen:

 

NIe działa niestety twój patent sie nie sprawdził owszem kluczykiem moge uruchomić fure i wszystko ok ale niestety zamykanie o otwieranie niedziała niedziała i koniec może ktoś inny zna inne sposoby słyszałem trzeba zamykać drzwi i otwierać koł 15 min i wtedy on się zaprogramuje dajcie znać ludzie a tobie holcu itak dzieki zawsze warto spróbować pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak macie slaby zasieg pilota to rozkrecie go i sprawdzcie czy nie ma tam pokretla regulacji, drugie wyjscie to przedluzenie anteny wychodzacej z centralki alarmowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzo007, Moze tak:

Nic nie musisz grzebać,zrób tak:

W jaki sposób można dostroić pilota centralnego zamka - Włączasz zapłon, naciskasz guzik na pilocie, a w kilka do kilkunastu sekund zamek centralny z amknie się i otworzy, wyjmujesz kluczyki. I już pilot działa.

Kodowanko kluczyka z pilotem - W instrukcji obsługi pisze tak: -włączyć zapłon. Układ przez 30 sek pozostanie w trybie synchronizowania. -nie wyjmując kluczyka ze stacyjki wcisnąć krótko jeden z przycisków nadajnika zdalnego sterowania. -synchronizacja zostanie potwierdzona przez centralne zablokowanie, a nastepnie odblokowanie zamków.

Jest to sposób na astrę,ale pewnie i na Vectrę też powinno działać.Musisz mieć jeszcze dobrą baterię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój pilot z kluczykiem od centralnego zamką zaczął słabo łapać, myślałem że to wina słabej baterii, dlatego wymieniłem ją , ale to nic nie pomogło. W ciągu dnia otworzę/zamknę auto 4-5 raz i przestaje łapać. Włoże kluczyk do stacyji, zsynchronizuję, wszystko działa 4-5 razy i koniec. Wszystko od nowa. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem to samo, gdy posiadałem astrę II.

 

Po 1. Kupiłeś baterie do pilota i ją wymieniłeś, jeśli tak to upewnij się ze baterie kupiłeś nową, często w sklepach sprzedają baterie pochodzące ze starych PC które szły na utylizacje, pakowano je w kartonik i na handel za 5 zł.

 

Po 2. Byś może układ nadawczy (radiowy) w pilocie jest uszkodzony, wygląda to na to jakby jakiś scalaczek poprostu się zerował, pod wpływem

 

a) braku zasilania - z baterii (potrzebne do potrzymywania pamięci w układzie)

 

:-) uszkodzenia, bądź jakiegoś zwarcia.

 

Aczkolwiek sprobuj dokładnie przebadać baterie, czy czasem nie jest rozładowana, najlepiej woltomierzem badz podłaczając jakies obciążenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A może ktoś mi poradzi co zrobić. W mojej astrze kluczyk nie działa, wymiana baterii nic nie dała. Później sprawdziłem pod światło i okazało się że ktoś chyba podważał płytkę pilota by ją wyjąć i uszkodził jedną ścieżkę drukowaną zaraz przy krawędzi laminatu. Bedę próbował to zlutować, ale mam pytanie jak to jest z dorabianiem kluczyka z pilotem.

 

Czy autoryzowany serwis będzie w stanie dorobić gdy jedyny pilot nie działa ? Słyszałem opinie, że często serwis proponuje wymianę immobilisera i zamków - ale to kosztowne rozwiązanie. Co najlepiej zrobić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

zibi ma racje

 

wlasnie zachcialo mi sie patrzec jak wymienic baterie i podchodze do auta a tam dupa nie dziala;p szybko forum, n i tak jak zibi napisal, drzwi sie zaryglowaly, otworzyly i po wyjeci kluczyka juz pilocik ladnie dziala jak przedtem, ale strachu sie najadlem:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam pytanie jak to jest z dorabianiem kluczyka z pilotem.

 

Czy autoryzowany serwis będzie w stanie dorobić gdy jedyny pilot nie działa ? Słyszałem opinie, że często serwis proponuje wymianę immobilisera i zamków - ale to kosztowne rozwiązanie. Co najlepiej zrobić ?

W twiom przypadku to najlepiej kupic sobie pilota na allegro ( uzywka lub nowy) Pojechac do aso i oni go doprogramuja techem2. Musisz miec jedynie kody car pass bo jak nie to aso sciagnie je z fabryki oczewiscie za oplata okolo 150 zł. Proramowanie waha sie w cenie od 52 w zwyz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności