Skocz do zawartości

Programowanie kluczyka w samochodach marki OPEL


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No niestety u mnie neiche, mój sąsiad jest elektrykiem i mi poprawiał luty bo bateria się odlutowała i przy okazji poprawił reszte, ale dalej nie można nic pilotem zrobić, ani zamknąc ani otworzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

a mi sie dzis taki problem pojawil, mam Corse B z 1998 z centralnym zamkiem, wszystko dzialalo super do dzis. pilot nie zamyka, albo nie otwiera drzwi pasazera (pare razy zaskoczyl, ale nie mozna uznac ze dziala)

 

np. auto otwarte: wciskam na pilocie zamkniecie, zamyka drzwi kierowcy i tylna klape, nie zamyka pasazera , nie zamkniecie zamka pasazera powoduje cofniecie zamkniecia drzwi kierowcy i klapy (ten pstryczek w drzwiach wyskakuje do gory spowrotem) - musze recznie zamknac kluczykiem drzwi

 

auto zamkniete: wciskam na pilocie otwieranie, otwiera drzwi kierowcy i klape, ale drzwi pasazera pozostaja zamkniete

 

problem chyba w tym, ze wczoraj otwieralem i zamykalem drzwi kierowcy nie pilotem, tylko zapasowym kluczykiem , cos sie moze rozregulowalo

 

aha, mam pilot z kluczykiem + kluczyk zapasowy z przyciskiem i lampka, moze one cos sie gryzą razem?

 

nie wiem czy moge to w koncu jakos sam wyregulowac, czy sie nie obejdzie bez jakiegos serwisu?

 

ten drugi kluczyk jest bez pilota ale za to z lampka i przyciskiem (w miejscu tego okraglego logo opla) , i teraz np przekrecilem nim wte i wewte zamek przy drzwiach kierowcy i ladnie mi zamknal wszystkie drzwi i otworzyl wszystkie, po czym uzylem pilota, i tez zadzialal okej, czyli zamknal wszystkie, ale robilem tak jzu wczesniej dzis, i za ktoryms razem zawsze nawalilo i w koncu np. otworzyl pilot drzwi kier. i klape, ale nie otworzyl pasazera.. no zagmatwane to, najwazniejsze jednak zeod wczoraj mi pilot nie zamyka/otwiera za kazdym razem wsyzstkich drzwi

 

znalazlem cos takiego: http://www.autocentrum.pl/go/377__Strefa_Ekspertow_przebieg_dyskusji__777119718__6__-1__83__-1__-1__1.html

nie wiem zatem czy cos mi sie po prostu rozregulowalo czy to kwestia mechaniki, zaznaczam ze np przed chwilą udalo mi sie pilotem wszystkie drzwi zamknac

 

[ Dodano: Nie Lip 06, 2008 15:18 ]

problem się rozwiązał, akumulator był trochę rozładowany, jak doładowałem to już ładnie zamyka wszystkie drzwi z pilota

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hej ja mam astre jedynke i mam problem z zamykaniem drzwi z pilota.drzwi zamykaja sie i po sekundzie otwieraja przy czym alarm uzbraja sie prawidlowo bo jak wejde to wyje.czyscilem styki w tej puszce przy progu ale nic nie dalo.prubowalem sposobu z programowaniem pilota ale nic nie pomoglo a piloty mam dwa i tak samo reaguja.pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam astre jedynke i mam problem z zamykaniem drzwi z pilota.drzwi zamykaja sie i po sekundzie otwieraja przy czym alarm uzbraja sie prawidlowo bo jak wejde to wyje.czyscilem styki w tej puszce przy progu ale nic nie dalo.prubowalem sposobu z programowaniem pilota ale nic nie pomoglo a piloty mam dwa i tak samo reaguja.pomocy

Przyczyna jest dosc prosta silownik od strony kierowcy jest masterem i ma troszke wiecej kabli. Po zamknieciu przez pilota zamyka ten zamek i powienien zapodac sygnal ze sie zamknał. Nie dajc tego sygnalu modul otwiera spowrotem zamki. W sumie to tez ni epodales czymasz oryginalny ten caly zestaw ale skoro piszesz ze probowales programowac to zakladam ze tak jest. Ogolnie problem z masterem, mógł sie gdzies kabelek przerwac albo nawet zwiera do masy karoserii bo ja tak mialem w polo kiedyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

oki posprawdzam kable.moze rzeczywiscie którys sie przetarł.a czy to moze byc wina mikroprzekazników??dzięki serdeczne za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A ja mam pytanie: czy jeśli nie ma problemów z otwieraniem drzwi kluczykiem oraz pilot centralnego zamka działa dobrze, to czy wykonanie synchronizacji w stacyjcie jest potwierdzane zablokowaniem i odblokowaniem zamków?

Może ktoś sprawdzić? U mnie nie ma reakcji po próbie synchronizacji, a z kluczykami i pilotem nie mam problemów.

Zastanawiam się czy z synchronizacją jest coś nie tak, czy jest to jednak normalne zachowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób sprawdzony na Astrze z 99

 

Programowanie kluczyków w modelach aut Opla jest dość proste.

 

1. Wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi,

2. Przekręcamy kluczyk w stacyjce do momentu zapalenia się kontrolek.

3. Przytrzymujemy w kluczyku guzik odpowiadający za zamykanie drzwi przez ok 3 sek.

4. W tym czasie drzwi zaryglują się i odryglują ponownie.

5. Teraz możemy sobie zafundować browarka, gdyż zaoszczędziliśmy na wizycie w serwisie.

Pozdrawiam

hej wyslalem Ci maila odnosnie programowania kluczyka jesli mozesz to odpisz pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: czy jeśli nie ma problemów z otwieraniem drzwi kluczykiem oraz pilot centralnego zamka działa dobrze, to czy wykonanie synchronizacji w stacyjcie jest potwierdzane zablokowaniem i odblokowaniem zamków?

Może ktoś sprawdzić? U mnie nie ma reakcji po próbie synchronizacji, a z kluczykami i pilotem nie mam problemów.

Zastanawiam się czy z synchronizacją jest coś nie tak, czy jest to jednak normalne zachowanie.

No jak masz pilot zsynchronizowany to co chcesz jeszcze zrobic dwa razy go aktywowac czy moze na zaś. To tak jakbys nie mial swiatel wlaczonych , przekrecasz i juz masz - co jeszcze chcesz wiecej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: czy jeśli nie ma problemów z otwieraniem drzwi kluczykiem oraz pilot centralnego zamka działa dobrze, to czy wykonanie synchronizacji w stacyjcie jest potwierdzane zablokowaniem i odblokowaniem zamków?

Może ktoś sprawdzić? U mnie nie ma reakcji po próbie synchronizacji, a z kluczykami i pilotem nie mam problemów.

Zastanawiam się czy z synchronizacją jest coś nie tak, czy jest to jednak normalne zachowanie.

No jak masz pilot zsynchronizowany to co chcesz jeszcze zrobic dwa razy go aktywowac czy moze na zaś. To tak jakbys nie mial swiatel wlaczonych , przekrecasz i juz masz - co jeszcze chcesz wiecej...

a czy moze sie orientujesz co musze zrobic jak wymienilem baterie w kluczyku(pilocie) w omedze B i nie dziala mi wodole z pilota mimo ze robilem tak jak trzeba na przekreconym zaplonie i niema reakcji.... prosze o pomoc co moge zrobic??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności