Skocz do zawartości

Programowanie kluczyka w samochodach marki OPEL


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

chip immo jest odpowiedzialny a immobilizer

pilot tylko za zamykanie i otwieranie auta

 

w scyzoryku chip jest zintegrowany z plytka wiec go nie zmienisz

w normalnym kluczu jest osobno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hmm...

choc do konca mnie nie przekonales :) nie jestem pewny czy chip albo moze wlasnie transponder do immobilizera jest zintegrowany z ukladem pilota centralnego (sczegolnie ze dla mnie chip to element np karty kredyowej, telefonicznej, tv czy inne.. a transponder jak widzialem to to jak mala pchelka ??? z algorytmwem.. immo) a logicznie msylac nie ma zadnej potrzeby tego laczyc a jak nie ma potrzeby to raczej lepiej nie bo moze przeszkadzac..

no nic bede probowal cos podzialac w temcie jak sie uda.. napisze co by innym przynajmniej kosztow zaoszczedzic..

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh chip i transponder jak to nazywasz to jedna i ta sama rzecz

 

w scyzoryku jest zintegrowany z plyta glowna (jest w nim osadzony)

w zwyklym pilocie z kluczem jest osobno

jak go rozbierzesz to wystaje w tej czesci z grotem

i ta czesc nie ma nic do centralnego zamka

skad wiem

zmienilem centralke zamka

auto odpala ale nie dziala pilot

wniosek

nie ma nic jedno do drugiego

gdybys zmienil tylko ECU (sterownik silnika)

to wtedy auta nie odpalisz (blokuje go kosc immo)

wymagana ingerencja z komputerem w celu zaprogramowania

ale pilotem zamkniesz i otworzysz auto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

mam Opla Fronterę B z 99'

i chciałem zaprogramować sobie pilota ale coś mi nie wychodzi

to mam zrobić dokładnie tak:

przekręcić klucz ale nie zapalając silnika

i nacisnąć przycisk zamykania auta przytrzymując go chwile?

i powinien się zamknąć i otworzyć jak skończy?

a jak nie chce robić nic to co to znaczy?

 

acha pilot (obudowa pilota z bebechem) jest od innej frontery czy to się przeprogramuje czy trzeba baterie wyjąć żeby się tam wszystko pokasowało ?

 

dzięki za pomoc i wyjaśnienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dokladnie na forum. Mylisz dwa pojecia- doprogramowanie kluczyka do auta oraz aktywacje kluczyka w aucie. Chyba nie myslisz mze to takie proste moze byc zeby sobie obcy kluczyk doprogramowac do auta. Inaczje mowiac siedzac sobie w oknie moglbym doporgramowac kluczyki do kliku aut na osiedlu i sie bawic otwierajac i zamykajac sąsiadom samochody.

 

Niestety dolozenie nowego klucza( immo lub pilota radiowego) wymaga podpiecia do kompa wlaczenie uslugi dolozenie kluczyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a może wie ktoś gdzie tanio przeprogramują mi pilota żeby się z moim autem dogadał?

mam kartkę z kodami do auta komplet do wszystkiego

i gdzie mi tanio w Krakowie przeprogramują ten immo też tak żeby ze mnie nie zdarli 200-300zł...

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO umnie w Nowogardzie biora cos kolo 50 zl za doporgramowanie immo i tyle samo za pilota radiowego. Zreszta jak masz kody to mozna to zrobic "skaneram" czyli kazdy kto ma taki fejs i komp PC lub laptop. Mozesz tez kupic taki fejs i sobie samemu fundnac taka usluge.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

w Krakowie krzyknęli u opla 150zł za samo programowanie immo i pilota, a jak chcesz grot to 250zł i + programowanie u nich.

Ktoś jest z kraka co zrobi to w lepszej kasce to programowanie? może ktoś kogoś zna albo poleci inny serwis?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowogardzie caly kluczyk nowy do AG kosztuje cos kolo 350 zl w sklad wchodzi grot wyfrezowany, obudowa kluczyka z pilotem radiowym, programowanie pastylki immo w aucie oraz pilota radiowego + sciagniecie kodow z fabryki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Macie może inne sposoby na kodowanie kluczyka w mojej vectrze C nijak to nie daje rezultatu. Wsiadam, zamykam drzwi, włączam zapłon, czekam, przyciskam przyciski na rożne sposoby i.... no właśnie nic. Może robię coś źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności