Skocz do zawartości

Programowanie kluczyka w samochodach marki OPEL


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam, to wcześniej mimo, że też kluczyk i centralny zamek działały bez zarzutów, to jednak próba wykonania synchronizacji była za każdym razem potwierdzana zamknięciem i otwarciem zamków.

Mógłbym co prawda wyciągnąć baterię na dłużej z kluczyka aby się rozprogramował i wtedy spróbować wykonać synchronizację - co będzie jednak jeśli ta synchronizacja nie działa? Nie mam potwierdzenia.

No i właśnie dlatego pytanie jak to jest u was, jeśli kluczyk działa OK, to czy próba wykonania synchronizacji jest za każdym razem potwierdzana?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czy próba wykonania synchronizacji jest za każdym razem potwierdzana?

Odpowiedz jest zawarta mojej wypowiedzi wczesniejszej. Zsynchronizowany kluczyk nie da si epowtornie zsynchronizowac- czyli nie ma co potwierdzac i kurki sie nie chowaja. Jak wyciagniesz bateriei poczekasz chwile albo po wyciagnieciu te blaszki zewrzesz to mozeszponownie zsynchronizowac. Jak pilot nie dziala albo nie daj esie zsynchronizowac mimo ze dioda sie zaswieca to znaczy ze musimy poprawic luty w pilocie-bylo na forum nie raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pomozcie jak mozecie z tym pilotem bo nie daje rady.. nie dziala mi pilot mimo wymiany bateri, mimo wielu prob aktywacji poprzez przekrecenie az zapala sie kontrolki trzymam kilkanascie sekund i nic... wyciagam baterie na pol godziny potem probuje i nic,niema reakcji zadnej, juz nawet odpinalem :urodziny: klemy od akumulatora zeby zresetowac i dalej nic... rozebralem pilota i wszystkie sciezki sa idealne pilot jak nowka w srodku, czy ktos wie co jeszcze moge zrobic?:lol:? mam omege B z 98r pilot w kluczyku, prosze o pomoc z gory dziekuje..

 

[ Dodano: Sob Maj 02, 2009 10:17 ]

czy ktos wie moze jaki centralny jest w omedze 2.5 V6 z konca roku 98??? bo programowanie nie dziala takze to chyba nie podczerwien???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Odpowiedz jest zawarta mojej wypowiedzi wczesniejszej. Zsynchronizowany kluczyk nie da si epowtornie zsynchronizowac- czyli nie ma co potwierdzac i kurki sie nie chowaja. Jak wyciagniesz bateriei poczekasz chwile albo po wyciagnieciu te blaszki zewrzesz to mozeszponownie zsynchronizowac. Jak pilot nie dziala albo nie daj esie zsynchronizowac mimo ze dioda sie zaswieca to znaczy ze musimy poprawic luty w pilocie-bylo na forum nie raz.

Dziś zrobiłem test. Wyciągnąłem baterię z pilota na dłużej. No i oczywiście nie mogłem otworzyć zdalnie samochodu. Zrobiłem synchronizację w stacyjce - i nie było potwierdzającego zamknięcia i otworzenia zamków. Wyglądało więc, że nie będę mógł korzystać z pilota dopóki nie naprawię problemu. Po wyjściu z autka sprawdziłem jednak zamykanie z pilota no i zadziałało!

Wszystko jest zatem dobrze tylko, że nie mam tego potwierdzenia.

W czym zatem jest problem?

Przypatrzyłem się lutom w pilocie i wygląda na to, że jeden od tej trzymajki baterii coś pękł, ale bez przemieszczenia. Poza tym pilot się zsynchronizował i działa. Dlaczego więc nie ma potwierdzenia synchronizacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Przypatrzyłem się lutom w pilocie i wygląda na to, że jeden od tej trzymajki baterii coś pękł, ale bez przemieszczenia. Poza tym pilot się zsynchronizował i działa. Dlaczego więc nie ma potwierdzenia synchronizacji?

Najpierw popraw luty a później bierz się za synchronizację bo inaczej to pilot wariuje i raz otwiera a raz nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich, kupiłem nie dawno Astrę H, dostałem dwa kluczyki scyzoryk i zwykły i ten zwykły niestety nie działa, ani otwieranie, zamykanie jak i nie da się odpalić autka. Miga kontrolka imobilaizera. Ktoś wie może co to jest i czy coś można z tym zrobić.

Próbowałem sposobu opisanego powyżej ale nic sie nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich, kupiłem nie dawno Astrę H, dostałem dwa kluczyki scyzoryk i zwykły i ten zwykły niestety nie działa, ani otwieranie, zamykanie jak i nie da się odpalić autka. Miga kontrolka imobilaizera. Ktoś wie może co to jest i czy coś można z tym zrobić.

Próbowałem sposobu opisanego powyżej ale nic sie nie dzieje.

Za instrukcją obsługi:

Gdy lampka błyska przy włączonym zapłonie, oznacza to wystąpienie usterki w układzie.

Silnika nie da się uruchomić.

Należy wykonać następujące czynności:

- kluczyk w wyłączniku zapłonu obrócić do pozycji 0,

- odczekać około 2 sekund,

- powtórzyć operację rozruchu.

Gdy lampka kontrolna nadal błyska, należy spróbować uruchomić silnik przy użyciu kluczyka zapasowego i zwrócić się do Autoryzowanej Stacji Dealerskiej Opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie działa, ani otwieranie, zamykanie

który rocznik auta?Może po prostu bateria klękła

i nie da się odpalić autka. Miga kontrolka

może poprzednik posiał klucze i kosć immo jest w scyzoryku

podejdż do punktu dorabiania kluczy i po przyłozeniu do testera powinno pikać jesli faktycznie immo jest w tym zwykłym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A możliwe żeby kość immo była tylko w jednym kluczyku??

Używam scyzoryka i jest oki, ale chciałem sprawdzić zapasowy i wyszło że nie działa, baterię wymieniłem ale dalej nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności