Skocz do zawartości

Problem z elektryką Astra G 1.4 16v


Gość zielonylbn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zielonylbn

No to zaprowadziłeś to auto do elektryka czy sam naprawiasz w końcu ?

zaciągnąłem do elektryka , chyba nie bardzo chciał mu się robić lub taki z niego elektryk jak i ze mnie , podłączył pod komputer , połączył się z innymi urządzeniami ale nie mógł ze sterownikiem silnika , jego diagnoza padła na sterownik silnika (do wymiany) sugerując się jego diagnozą , zamówiłem sterownik . gość przysłał mi dwa komplety , lecz kontrolka silnika nadal sie nie zapala a co za tym idzie auto kręci na sucho . Więc raczej wina nie leży po stronie uszkodzonego komputera gdy na trzych różnych są dokładnie takie same objawy . Muszę szukać przyczyny gdzie indziej , do tych pseudo fachowców już nie chce ciągać auta , nic nie zrobią a kasę zgarną ;/

Możesz jeszcze podać rocznik a najlepiej kod silnika ?

Były trzy X14XE, Z14XE, Z14XEP.

rocznik 2000 , gdzie mogę sprawdzić to oznaczenie silnika ? Mój jest już z całą listwa zapłonową nakładaną na świecę , na pasku rozrządu .

Możesz jeszcze podać rocznik a najlepiej kod silnika ?

Były trzy X14XE, Z14XE, Z14XEP.

http://www.saintclassifiedportugal.com/uploads/1400-opel-astra-g-mo-5bac3.jpgu mnie jest dokładnie taki sam silnik ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To silnik masz Z14XE.

Upewnij się najpierw czy na obudowie sterownika jest masa.

Zewrzyj też (po wypięciu wtyczki) piny w wtyczce B nr 32 i 62 do masy przy włączonym zapłonie. Zrobisz w ten sposób test kontrolek check i serwis.

Sprawdź też czy masz napięcie (takie jak akumulatora ) na pinach:

B2

B19

B52 (włączony zapłon)

Sprawdź też przy okazji czy masz zasilanie na wtyku cewki pomiędzy pinami E i F.

 

Oznaczenia pinów znajdziesz na pewno przy gnieździe sterownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co i jak.

 

Zewrzyj też pin B16 do masy. Powinieneś usłyszeć kliknięcie przekaźnika. (niestety nie znam jego lokalizacji)

Po zwarciu powinno pojawić się napięcie na pinach A47, A48, A64.

 

Zwierając do masy pin B23 powinna wystartować pompka paliwa w zbiorniku. A na wtryskiwaczach paliwa też powinno pojawić się napięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielonylbn

Dzięki za wszystkie wskazówki i podpowiedzi , dziś byłem w aucie , sprawdzanie zakończyło się spalonym bezpiecznikiem , poddaje się , sam tam nie będę grzebał bo jeszcze coś bardzie popsuję . Ogólnie załamka , poddaje się , niech szrot stoi i gniję .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielonylbn

nie nie , to przez moją pomyłkę , najpierw chciałem sprawdzić prąd pod przekaźnik i zamiast do plusa podpiąłem do minusa , spaliło bezpiecznik f6 - zespół sterowania silnika , zraziło mnie to do dalszego sprawdzania z obawy że zamiast naprawić mogę coś upalić . Niestety moja wiedza elektryczna ogranicza się do minimum :/ .

 

 

Proszę korzystać z opcji ODPOWIEDZ zamiast cytuj.

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielonylbn

jakoś opadły mi siły , i naszła obawa że zamiast polepszyć , mogę bardziej spieprzyć ;/ . Wtyczka B to dolna wtyczka J2 tak ? , kolego a może masz gdzieś całą rozpiskę tych pinów i kolory wychodzących kabli ? Szukałem w internecie pełnej rozpiski tych wtyczek , niestety znalazłem jedynie od sterownika 1.6 16v tego z 4 rzędami pinów na kostkę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności