Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do "eksperta" czy mikser BLOS jest zgodny z polskim prawem i nie będę miał problemów z przeglądami :wesoly:

 

Pozdro.

 

 

Jeszcze raz KTOŚ usunie mojego posta bez podania poważnej przyczyny to się wkurzę !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

mam pytanko do eksperta w aucie jak w profilu mam instalacje ELpigaz ( nie sekwencja ),ostatnio wymieniałem sonde (pierwszą przy kolektorze 4 -o przewodowa),mam pytanko czy po wymianie sondy trzeba regulować gaz(emulator sondy itp?), bo od tego czasu ciągle mi wyskakuje jakiś błąd a za każdy odczyt z kompa trzeba płacić. A to brak kontaktu z sondą , ato potencjometr przepustnicy, a to bogata mieszanka? co się dzieje? mam pytanie czy zle wpięcie sie w sonde może dawać takie efekty,dodam że pierwszy bład wyskoczył po około tygodniowej jeżdzie, a teraz wyskakuje tego samego dnia co wykasowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!!

Mam pytanie do Experta, gdyż podobny problem pewien czas temu pomógł rozwiązać na tym forum, więc i ja poproszę o radę.

Rok temu zagazowałem autko Astra 1 1.6 16 v X16XEL, wszyscy u których się dowiadywałem doradzali sekwencję, toteż taką założyłem.Po 2-3 tygodniach od założenia autko zaczeło świrować co dzieje się do dziś.Chodzi o szarpanie podczas dodawania gazu w czasie jazdy, jak i czasami duszenia wręcz samocodu i chmury dymu wydobywającej się z rurki wydechowej.A i zdarzało się też że nie mogłem go odpalić, i dopiero gdy dodawałem gazu w trakcie kręcenia(czyli zalewaniu go)autko odpalało, ale i tak go jeszcze chwilę dusiło.Dodam iż w międzyczasie wymieniłem-czujnik ciśnienia bezwzględnego, czujnik egr, świece-najpierw na oryginalne, a ostatnio na ngk, kable założyłem Bosh'a, i sondę lambda ostatnio też wymieniłem.Nie dzieje się to cały czas, gdyż zdarza się pojeździć pare dni bez nerwów, ale ogólnie biorąc nie jest to normalne gdyż auto nie jest takie jak ma być.Aha, na benzynie jest o niebo lepiej, więc wszystko zmierza do jakiejś usterki błędu w gazie.Autko było parę razy w servisie opla, jak i u paru mechaników, którzy stwierdzali że wszystko jest OK.Po wizycie u ostatniego mechanika jeździłem jakiś czas na benzynie i byłem już bardzo zadowolony, do momentu przełączenia na gaz.Aaaa goście u których zakładałem gaz twierdzą że wszystko jest w porządeczku(a co by mogli mówić z drugiej strony???? ), ale podczas podłączenia komputera zauważyłem iż czasy wtrysków maja czasami zachwiania, spadki, i nie jest to na jednym cylindrze, tylko zmienia się to, i występuje na każdym, i wtedy chyba wystepuja te szarpania podczas za krótkiego czasu wtrysku gazu.Dlatego wydaje mi się że jest walniety jakiś element sterujący tym czasem wtrysków??????????

Serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi!:wesoly:!!Pozdrawiam Bartek.

 

 

 

Już mam!:mrgreen:!:mrgreen:!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif

Po roku nierównej walki okazało się iż czujnik temperatury płynu chodzącego dawał czadu.

I co ciekawe nie wymieniłem go tylko konkretnie obstukałem i jak na razie (tfu,tfu,tfu) mam spokój.

A można było dalej wymieniać podzespoły..........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do experta!!!

Czy mozna zainstalowac w opel astra II 1,6 16v, x16xel, caravan, instalacje gazowa sekwencyjna OMVL REG DREAM XXI??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

Mam pytanie do experta.Jeżdże astrą 93r 1.4 kupioną z gazem. Jak jeżdże na gazie w momencie wrzucania luzu gaśnie mi silnik. Co może być tego powodem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tito, a użżywasz czasem szukajki?

Wystarczy wklepać "dolot" i masz kupę czytania.

na przykład to:

http://forum.opel24.com/uklad-dolotowy-vt10856.htm?highlight=dolot

I tak poszukasz w moich postach ???:roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam corsinke 1995

1.4 16v silnik x14xe ecotec. Chciał bym ja zagazowac ale wszyscy zalecaja mi instalacje sekwencyjną tylko ze koszt mnie troszke tej instalacji przeraża (3500 zł) :D

Czy możliwe jest zamontowanie do tego silnika jakiejs innej instalacji?;)?:)

Z góry dzieki za wszelkie info bede wdzieczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM pytanie do experta. Mam założoną instalacje BRC sequent24 z podłączeniem do sondy lambda. Od pewnego czasu zapala mi się check na gazie najczęściej jak przyspieszam z niskich obrotów lub ruszam na krzyżówkach ,check gaśnie po chwili 1-4min.jak wejdzie na wyższe obroty ok2500obr/min. U gazowników na pomiarach pokazuje że sonda pracuje na benzynie normalnie natomiast na gazie dopiero na wyższych obrotach. I diagnosta niewie czemu tak się dzieje.wykazywany błąd na checku to uboga mieszanka.dodam że są nowe uszczelki na obu kolektorach,nowy mieszalnik,nowe wtryski gazowe i czujnik ciśnienia i temp.gazu, nowa sonda boscha taka jak fabryczna,nowy catalizator,świece NGK,przewodyz cewki na świece,samochód przyspiesza normalnie i max. osiągi są prawidłowe. Więc czemu się wyświetla ten check.Jak jest tu rozwiązany przyspieszacz zapłonuSpalanie miasto zima 14l gazu +benz.:lato miasto12-13l gazu+benz.Trasa lato zima-11,5-12l gazu.Przedmiot tego pytania to sintra 2,2 16v.Na trasie check się nie zapala.Każdy mówi że mam się nie czepiać tak tego checka ale martwie się czy to emulator nie przetważa czy sonda jest przechładzana tylko,gdyż jeżeli jest faktycznie czasami uboga mieszanka to skutki wiadome -podpalone gniazda zaworowe. A już tyle w niego wpakowałem że trace cierpliwość do tego ECOTEC-a.Z góry dziękuje za poważne potraktowanie nurtującego mnie problemu i proszę o odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie zamontowac jakis analogowy czujnik cisnienia w butli (ilosci gazu)? Mam BRC i butle w kole, na butli jest normalny mechniczny wskaznik. Chcialbym podpiac jakis analogowy i podciagnac kablem w okolice deski, zeby sobie drabinke diodowa zrobic (albo inny wskaznik).

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam astre 1.6 z gazem mam takie pytanko czy uszkodzony kontroler sondy mogl spowodowac to i z auto pewnego razu zgaslo mi podczas jazdy nie chcialo na niczyn odpalic poczekalem chwile i odpalilem i jest ok slyszalem ze to ten kontroler i raz na jakis czas tak moze robic ale chce sie upewnic?i czy mozna go tak poprostu sobbie wymienic i bedzie ok? czy trzeba cos na nowo regulowac? drugi moj problem to palaca sie pomaranczowa konrolka ,pali sie na gazie ,moze to byc powiazane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności