Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja również posiadam Astre F 1.4 16V tyle że z 1996 roku. Chcę założyć instalację gazową. I tu pojawia się problem. Byłem u dwóch gazowników. Jeden twierdzi że to mojego autka tylko sekwencja bo później będą problemy ze strzałami i reklamacjami, drugi natomiast mówi że sekwencji nie założy bo to jest monowtrysk. A co wy o tym sądzicie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to albo masz

Astre F 1.4 16V

albo na monowtrysk-u

czyli albo trafiłeś na pseudo-fachowca albo coś sam namieszałeś

chyba że masz 2 silniki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie masz monowtrysku

sekwencja pewniejsza i lepsza tyle że droższa

ale na chwilę obecną nie ma już tak sporych różnic w cenach instal. jak kiedyś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie by były korzyści a jakie straty przy zamontowaniu sekwencji do monowtrysku. Myślę że dało by się coś takiego zrobić ale jakie by były tego skutki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć,ja wam powiem tak że w swojej astrze mam sekwencje od 5 miesięcy i wszystko było ok gdy były ciepłe dni,teraz non stop wywala mi błąd i nawet zmieniali mi na gwarancji wtryskiwacze i dalej to samo,pojawianie tej kontrolki (check) nie wpływa ujemnie na prace silnika ale jest to denerwujące...

poza tym to całkiem całkiem,tzn. spadku mocy praktycznie nie czuć , spalanie niewiele większe jak na etylinie,przejścia na gaz nie czuć,no i cena nie jest jakaś wygórowana,u mnie było 700zł różnicy więc korzystniej wypada sekwencja.

Jedyne poza checkiem (u mnie) co mnie wkurza to to że zawsze palisz na paliwie i przy chłodnym okresie jak zima troszkę tego paliwka idzie,no i szkoda że w przypadku sekwencji nie da się skorzystać z awaryjnego odpalenia na gazie-po prostu układ paliwowy musi być sprawny.

Ogólnie myślę że sekwencja ma więcej plusów niż minusów,jak kogoś interesuje spalanie to na 36 litrach przejadę jakieś 380 km cykl mieszany , na trasie przejechałem 440km , moim zdaniem to dobre wyniki.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniek140189
Lir, co do kontrolki, to dobry mechanik mi mówił że ona może się nawet cały czas palić, bo gaz jest inna mieszanką niż benzyna. Pozdrawiam :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lir, co do kontrolki, to dobry mechanik mi mówił że ona może się nawet cały czas palić, bo gaz jest inna mieszanką niż benzyna.

tak było w pierwszych generacjach LPG, w dobrze zamontowanych i wyregulowanych instalacjach sekwencyjnych nie ma prawa świecić się check :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja astra ogólnie cierpi na takie lekkie szarpnięcia przy lekko wciśniętym pedale gazu,miałem już zmieniany egr i nic,poza tym zaworem wszystko w ogóle miałem zmieniane świece,rozrządy,oleje itd. jak kupiłem to wszystko było robione.

Zastanawiałem się ostatnio czy to przypadkiem nie jest wina tej listwy która jest na świecach,ale czy ma to sens??(szarpie na paliwie i na gazie tyle że na paliwie nie ma checka).

Błąd który się powtarza to 0200 tj. błąd w obwodzie wtryskiwacza...

Tak jak pisałem wcześniej błąd wyskakuje ale nie wpływa to negatywnie na jazdę.

Dzięki za zainteresowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja astra ogólnie cierpi na takie lekkie szarpnięcia przy lekko wciśniętym pedale gazu,miałem już zmieniany egr i nic,poza tym zaworem wszystko w ogóle miałem zmieniane świece,rozrządy,oleje itd. jak kupiłem to wszystko było robione.

Zastanawiałem się ostatnio czy to przypadkiem nie jest wina tej listwy która jest na świecach,ale czy ma to sens??(szarpie na paliwie i na gazie tyle że na paliwie nie ma checka).

Błąd który się powtarza to 0200 tj. błąd w obwodzie wtryskiwacza...

Tak jak pisałem wcześniej błąd wyskakuje ale nie wpływa to negatywnie na jazdę.

Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności