Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Zafirke 1,8 99r i rozwazam zalozenie instalacji gazowej. Prosze polecic jakiego producenta najlepiej zalozyc (oczywiscie w rozsadnej cenie bo auto nie jest juz mlode:) - za jakies 2500zl). W mojej miejscowosci jest kilku instalatorow i jak sie dowiedzialem wstepnie to oferuja produkcji polsko-wloskiej za 2200zl (ale tylko 12 miesieczna gwarancja na mechanike), produkcji wloskiej (tak uslyszalem ze to wloska chociaz nie mam pewnosci czy to nie jest jednak polska?) Elpigaz za 2300zl i produkcji wloskiej BRC za 2800zl (cena troche ponad moj plan finansowy:) ). Oczywiscie chodzi o instalacje ktora jednak troche podziala i nie bede jezdzil regularnie i czesto do regulacji lub na naprawe awarii ktoregos z elementow instalacji. Oczywiscie prosze o propozycje instalacji innego producenta jesli te co podalem nie sa polecane. Z gory dziekuje za porady. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

Mam taki problem. Otóż dzisiaj postanowiłem umyć cały silnik ze względu na to że był cały brudny z oleju który niewiadomo gdzie mi wycieka, a po umyciu bedzie mi łatwiej zdiagnozować miejsce wycieku. Ale do rzeczy! Udałem się na stajcę paliw i wybrałem na myjni program mycia silnika, tak jak tam było napisane 60 stopni + jakaś piana. Silnik wyłączyłem, poczekałem chwilke (jakieś 10 minut ) i przystąpiłem do mycia. Umyłem cały silnik iu resztę podzespołów znajdujących się pod maską (strumień wody kierowałem wszędzie). Popełniłem takie 3 cykle po około 2 minuty każdy, dodatkowo uzyłem preparatu specjalnego do czyszczenia silnika. po umyciu wyjechałem i nagle zaczął szrpać więc zatrzymałem się na chwilę na poboczu, przełaczyłem na benzynę kilka razy dodałem gazu i wszystko było ok. Na bezynie przejechałem jakieś około 2 km po czym zatrzymąłem się przed rondem i bez problemu przełączyłęm na gaz i pojechałem dalej. Odstawiłem samochód na jakieś 30 minut. Po tym czasie wsiadłem, właczyłm silnik, przełączyłęm na gaz. Po przejechaniu około 3 km zatrzymałem się na krzyzówce i jak zwykle wcisnołem pedał sprzęgła i dałem na "luz" a tu NIESPODZIANKA. Gdy wcisnołem sprzegło to obroty wzrosły do 3 tysięcy i nie chciały spaść:wink: Dopiero przy ruszaniu odrobinę spadły ale cały czas trzymały się wysoko i przy kazdorazowej zmianie biegów wraz z wciśnięciem sprzęgła bardzo skakały w górę i nie spadały w dół! Postanowiłem się zatrzymać i wyłaczyć silnik. Odczekałem chwilkę i ponownie właczyłem silnik i zaraz po włączeniu silnik sam wskoczył na wysokoie obroty prawie do 3 tysięcy i przełączył na gaz. Obroty nie spadały przez około 1 min. po czym powoli z częstymi skokami opadł do około 1 tysiaca.

Gdy włączam silnik na benzynie nie mam takiego problemu z obrotami, silnik działa w miarę normalnie, chociaż po tym myciu jakby się dusił i potrzebował wyższych obrotów i dzwięk z wydechu jakiś taki niższy!!!

Odstawiłem silnik z otwartą klapą żeby może bardziej wysechł.

Czy zalałem komputer od gazu?:beer:

Czy to może być coś poważnego???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, ale uwazam mycie silnika benzynowego za... bardzo odwazne posunięcie :wink:

kolega jak mesia 124 umył to 2 tyg stał na stacji i dopiero odpalił :beer: czekaj az wyschnie, i moze to byc nawet wiecej niz kilka dni - zalezy gdzie dostała sie woda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak mądry po szkodzie....jak bym wiedział wczesniej że nie za bardzo można myć benzynę i to jeszcze myjką ciśnieniową to by się za to nie brał ( z resztą uległem sugestii pewnego samozwańca mechanika, widać teraz że był to nie przemyslany krok).

Ale zastanawia mnie tylko to dlaczego sytuacja z skaczącymi samoczynnie obrotami dzieje się tylko na gazie, a na bezynie jest normalnie!!

Wczoraj o 17;00 porozłączałem większość widocznych czujników i złaczek aby się wysuszyły, nie wiem jaki to efekt da , ale w kazdym bądź razie za chwilke musze gdzies pojechac i nie wiem co mam robić?? Czy zostawić go jeszcze niech sechnie czy jechać na benzynie??

 

[ Dodano: Nie Sie 23, 2009 15:30 ]

Odpaliłęm Astre i co??? Problem pozostał a w dodatku to samo zaczeło się dziać na benzynie?? Co to może być?? Ile jeszcze potrwa i czy w ogóle ustanie...jutro jestem umówiony bz mechanikiem na 18:00, ale ranio musze do pracy jechac. Czy w ogóle moge jechać, czy bedzie to miało jakies skutki negatywne??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość driftking91

Witam ! Posiadam Astre F 1.4 16V z silniczkiem EcoTec.

Problem polega na tym ze nieraz podczas jazdy kiedy auto buja sie z mniejszych obrotow na wyzsze, po " depnieciu jej w gaz " potrafi zadlawic się, i strzeli. To samo kiedy jade np. z przyczepka, i chce sie rozpedzic, z nizszych obrotow i kiedy jej znowu depne auto strzela . Wymiana swiec i kabli juz byla - fakt jest juz inna roznica ale auto czesto strzela po raz kolejny. Filter gazu rowniez został wymieniony.

Druga sprawa to auto chodzi niestabilnie na gazie. Kiedy odpalam auto i przerzucam na gaz to obroty drastycznie spadaja w dół, auto chodzi i zaraz gasnie. Nieraz podczas jazdy nawet, kiedy rozpędzę się i wrzucę bieg " neutralny" auto leci spokojnie na luzie , astra potrafi mi zgasnąć.. jesli chodzi o jazde na benzynie, to auto spisuje sie lepiej.. pomocy !

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na noPb spisuje sie lepiej czy dobrze bo nie sprecyzowałes o co kaman. jak na benz ok to regulacja gazu a jak nie to trzeba dalej szukac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanie posiadam auto Opel Vectra 1.6rok97 ,combi.Zainstalowałem sek. instalacje gazową ;) i od niedawna przy durzych obrotach (przyśpieszaniu) gaśniemi silnik,co może być przyczyną.Pozdrawiam :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności