Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdedcznie.

Ja w sumie zwykle nie mam problemow z Astra i sam ja naprawiam, ale w tym nie wiem co sie dzieje.

Mam Astre 1,4 8V '92 r(nie ta co w profilu) z instalacja 3 gen. Problem polega na tym, ze po przelaczeniu sie na gaz po przejechaniu okolo 5 km zapala mi sie lampka układu elektronicznego silnika. Dlaczego?Z benzyny na gaz przełącza się sam wiec silnik ma temp. tak jak trzeba. Mimo to samochod po wciśnięciu sprzęgła po przełączeniu sie na gaz gaśnie. Zrobi tak kilka razy do momentu osiągnięcia temp. około 70 st i pali normalnie. PO około 15 minutach jazdy zazpala się ta lampka. Co można z tym zrobić?Błędów nie sprawdzałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam!

mam wrażenie, że moja astra (1.6) pali za dużo gazu (instalacja ma 3 m-ce): trasa 8,5/100 przy prędkości 80km/h (a na benzynie spalal 6 przy 90). W mieście jeszcze nie sprawdzalem, bo w mieście malo jeżdże. Prosze o sugestie

mysle ze nie pali duzo.moja po regulacji u specjalisty(pseudo gazownika)spala w trasie 10,5 a w miescie 13,5.to jest spalanie,niestety nie zwiazane z wiekrza moca.tez mam problem bo nikt mi tego nie umie zmniejszyc.po zalozeniu spalal mi tyle co twoj i bylem zadowolony bo w miescie nie przekraczal mi 10 l/100km.na twoim miejscu nie ruszal bym tego bo mozesz miec podobny problem jak ja.

 

[ Dodano: Pią Sty 16, 2009 12:55 ]

mam pytanie jak zmniejszyc spalanie gazu przy elektr. bingo m nie tracac mocy samochodu.przy silniku 1.6 mam teraz 10.5 trasa i 13.5 miasto.to troche za duzo a chcialbym zeby bylo w granicach 8,5 i 10.czekam na podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z gazem w astrze 1,8 v16 na zimnym silniku gasnie tak jak by ktos odcial jej gaz po rozgrzaniu chodzi dobrze wczesniej swiecilo sie chek wiec wymienilem sonde podpinalem pod komputer w aucie i nic nie pokazuje na kom.gazie tez nic ale cos jej dolega niemoge tego tematu rozgrysc mieszanka jest dobra poniewaz chodzilo dos i nic sie nie psulo do tad instalacje obsuguje tag 200 czy swiece maja znaczenie o na benzynie chodzi dobrze tylko ten gaz mnie dobija zaluje ze go zalozylem :( to moje gg 10494804 normalnie jak tos poda co sie dzieje wysylam flaszke bo nie sztuka wymieniac wszystko czyli przepustnica i takie tram

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem z viki 2.5 niedawno założyłem instalacje sekwencje sterowanie ESGI a mechanika BRC . Problem polega na tym że jak sie przełączy na gaz to wszystko jest ok do póki nie wcisne gaz do oporu i po chwili samoczynnie przełącza sie na benzyne, prawdopodobnie parownik chłodzi sie wtedy zabardzo i czujnik na filterku za parownikiem podaje to na komp gazu... jak temu zaradzić? może to być spowodowane za małym przekrojem węża doprowadzającego płyn do parownika? bo w praktyce sprawdzając to parownik jest gorący a węże którymi leci gaz zamarzają... dodam że dla świętego spokoju zmieniłem termostat....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam opini jak instalacja sekwencyjna elpigazu sprawuje sie w silnikach Z18XE (Zafira 1.8 16v). W ich autoryzowanym punkcie koszt takiej instalacji to 2400zl. Moze jednak lepiej dolozyc i zamontowac landirenzo ? Koszt landirenzo sekwencyjnej to 2650. Prosze o opinie o obu instalacjach, jak sie sprawuja.

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam!

Mam pytanie czy instalacja gazowa sekwencyjna oparta o system "ZENIT" nadaje się do silnika z16xep (opel meriva 1,6)?

Czy do tego silnika (Z16XEP, 77KW) można syosować instalacje bez systemu lubryfikacji (o ile dobrze usłyszałem) - smarowania dodatkowego zaworów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich!

I bardzo proszę o pomoc przy wyborze instalacji do Opla Vectra C (2004) kombi z silnikiem 3.2 V6. Proponowano mi instalacje BRC Prince, STAG. Cena instalacji do ok 5000 zł

Dziękuje z góry za pomoc

Arek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam! mam pytanie odnośnie parownika, w moim znajdują sie dwa przewody jeden czarno-zielony drugi pomarańczowy Ten pomarańczowy przewód od czego jest??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności