Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

sorki ze się wtrącam z mniej ważna sprawą ale chciałbym wiedziec:) czy dobrego ustawienia gazu moze dokonać diagnosta podłączając samochod do analizatora spalinczy lepiej wybrać się do normalnego gazownika??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A dzisiaj zauważyłem, że temperatura otoczenia ma ogromne znaczenie na dolegliwości mojej asterki.Ponieważ gdy temp. spadłą poniżej 0, to po przełączeniu na gas autem nie dało się praktycznie jechać. Mało tego zapaliła mi się kontrolka check i przez dłuższy okres czasu nie chciała zgasnąć. Przełączyłem autko na paliwo i po pewnym czasie (na szczęście) zgasła.

Zrobiłem jakieś 20 km i przełączyłem na LPG i było już ok. Nawet nie szarpał.

Czyżby na rozgrzanym silniku nie dochodziło do przebiciach na świecach, ewentualnie na kablach WN ? A może coś jeszcze ma na to wpływ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie. Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem instalacji LPG. Mam tańszą wersję instalacji. Do włączenia mam taki przycisk G i dwie kontrolki czerwona-R zielona GMoje pytanie brzmi: Przejechałem ok. 200 km na pełnym baku i zaczyna mi mrugać czerwona kontrolka, co to znaczy???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

 

Mam pytanie. Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem instalacji LPG. Mam tańszą wersję instalacji. Do włączenia mam taki przycisk G i dwie kontrolki czerwona-R zielona GMoje pytanie brzmi: Przejechałem ok. 200 km na pełnym baku i zaczyna mi mrugać czerwona kontrolka, co to znaczy???

To znaczy, że zapala się już rezerwa, najpierw mruga jak się jedzie po wybojach a później sie zapala na stałe... Niekoniecznie to oznacza, że masz już gaz na wykończeniu - najlepiej jedzić na kilometry :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

siemanko mam opla astre 1.8 i mam zalozony gaz w niej i mam taki problem auto przy powyzej 2 tys. obrotow traci mi moc i gasnie musze auto przelaczac na benzyne albo go poprostu zgasic i zapalic na nowo i nie wiem co to moze byc. Prosze o szybka odpowiedz :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Witam

jestem nowy i proszę o wyrozumiałość :)

Posiadam astrę F 1992r. kod silnika c14nz od tygodnia jak się zaczyna zagrzewać sinik zaczyna strasznie szarpać tak jak by nie paliła na 2 cylindry dodam że wymieniłem juz przewody i świece WN kopułkę i palec dodam że na benzynie idze normalnie. Myślałem że mam zapłon przestawiony (regulacja nic nie daje) bo 2 tyg temu rozpadło się sprzęgiełko aparatu zapłonowego po wymianie na nowy było dobrze.

Proszę o pomoc bo mi pomysłów :evil: brakuje co morze jeszcze byś nie tak ?

Dzięki z góry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich sprowadziłem opla astre 1.6 16v sport z holandi miał wmontowany gaz niby 3 generacji musiałem wymienic zbiornik i legalizacje zrobic gosciu powiedzial ze niechodzi na gazie jak goprzełacze cyknie tam z tyłu ale nie idzie czuc po spalinach co moze byc przyczynom muwiłmi ze do serwisu opla mam jechac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności