Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ktoś odpala.

Ty kładziesz rękę na elektrozaworze.

Dajesz znak i ktoś włącza na gaz.

Powinieneś czuć pyknięcie.

To najbezpieczniejszy chyba sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Opla astrę classic F z LPG Lovato, zauważyłem pewną prawidłowość, jeżeli zabraknie mi gazu w zbiorniku i muszę np kilka kilometrów przejechać na benzynie pojawia się następnego dnia problem z odpaleniem samochodu na benzynie(odpala po kilku minutach i kilkunastu próbach odpalenia) Ten problem nie występuje jeżeli auto jest użytkowane na LPG, mino, że wtedy także odpalam na benzynie. Silnik na banzynie nie pracuje równo, występuje spadek obrotów, dławienie, czasami gaśnie jeżeli nie trzymam wciśniętego gazu. Objaw jaki występuje podczas jazdy na benzynie to głośna praca wtryskiwacza. Proszę o pomoc!!!

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawdzenia elektrozaworów to wykręcasz przewód ciśnieniowy (metalowy) wchodzący do reduktora potem ciągniesz plus od aku do plusa na elektrozaworze przy reduktorze. Jeżeli wszystko gra pryśnie ci gazem z odkręconej końcówki. Tak mi gazownik sprawdzał ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, niedlugo bede mial problem z przegladem technicznym poniewaz kupilem OPEL KADETT z instalacja gazowa ktora nie posiada ... (o to wlasnie chce sie zapytac bo nie mam pojecia jak to sie nazywa) , wiem tylko tyle ze bez tego przeglad mi nie podbija, przepis wszedl prawdoodobnie w 2004 roku po wejsciu do Unii Europejskiej ze instalacja musi to miec (cudo wyglada jak pudelko od zapalek), czy ktos moze mi powiedziec jak sie to cos nazywa - do czego służy - ile kosztuje zalozenie do instalacji - chcialbym pojechac do warsztatu z odrobiona praca domowa zeby gosc nie zdarl ze mnie ostatnich gaci jak wyczuje ze nie jestem w temacie . z gory dzieki i czekam na odpowiedz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator masz chyba na myśli http://www.allegro.pl/item469933931_promocja_emulator_sondy_lambda_0_5v.html

Dlaczego od razu zakładasz że problem będzie?

Starsze instalacje tego nie miały i z reguły nie ma problemów podczas rejestracji, a jeśli ktoś robi problem można pojechać do innego diagnosty. Przepis mógł dotyczyć instalacji zakładanych od wejścia w życie przepisu.

Na dodatkowy elektrozawór na butli też wchodził jakiś przepis i nie ma problemu jeśli ktoś ma na butli wielo-zawór starego typu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko.zwykle parowniki w instalacjach LPG są montowane że tak powiem rownolegle do kierunku jazdy samochodu, czy jesli parownik jest zamontowany "w poprzek" czyli rownolegle do osi pojazdu moze opwodowac jakies problemy typu np.wieksze spalanie??moze gadam glupoty,sory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności