Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od niedawana jestem posiadaczem asrty F z '99 1.6 8V, no i od niedawna mam problemy z autkiem.opis poniżej:

Po zakupie auta przejechane na drugi dzienokoło 600km(praktycznie całość trasy na gazie) i wszysytko ok do czasu...właśnie. Po kilku dniach po powrocie samochód zaczoł wariować. Odpalałem na benzynie(jak każdy) po przełączeniu się na gaz na postoju auto od razu gasło tak jakby odcinany był dopływ gazu. odłączyłem kleme akumulaatora i pomogło (do wczoraj) teraz znowu to samo i już zdjęcie klemy(reset komuputera) nie pomogło. To pierwszy z objawów, drugi to to, że po odpoaleniu i przejechaniu paru km auto nadal jest na ssaniu( ma podwyzszone obroty) a silnik jest juz ciepły. No i jeszcze coś takiego: zbiornik LPG ma 50L ale wczoraj już nie dął rady jechać na gazie, zatankowałem pod korek i weszło 40 :wesoly: , a ostatnio weszło tylko 35. To tyle, proszę o radę

możecie mi coś poradzić gdzie szukać awarii?? :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdź "masę" zaworów gazu - może któryś z nich ma luźną czy zaśniedziałą wsuwkę i dobrze nie trzyma.

Zapełnienie zbiornika to 80% jego pojemności, czasami może być inaczej ale zależne może być w od pozostałości w butli, ciśnienia tankowania odbicia zaworu,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tutaj sztywnych ram rozmiar-owych. Nie jest to aż tak duża pojemność aby wymagany był jakiś większy i najzwyklejszy reduktor wystarczy.

Do większych silników patrzy się na jego wydajność i przekroje przewodów - z zewnątrz może być taki sam, ale inne średnice kanałów i automatycznie możliwość zastosowania do większego silnika.

Jeśli chodzi o wielkość membrany, to ogólnie lepiej jest gdy ma większą średnicę - wytrzymałość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) no faktycznie, przecież kolega pyta o mixer - ale tak to jest jak się czyta co 2 słowo ;)

mixer to już z katalogu sobie gazowniki dobierają ;) ale fakt 32mm w 1,6 może być jak nic - w końcu i w Polonezie jest to samo ;)

http://www.allegro.pl/item460381140_promocja_mikser_abimex_multec_super_cena_f_ra.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mały też xle, bo więcej gazu ciagnie.

Za duży też źle, bo za mało gazu ciagnie.

Nie mozesz podjechać do gazownika i spytać?

Mixer raptem ze 30zł kosztuje.

Taki ci nie podejdzie?

http://moto.allegro.pl/item460381140_promocja_mikser_abimex_multec_super_cena_f_ra.html

 

A może zaryzykuj taki:

http://moto.allegro.pl/item461761004_mikser_strumieniowy_montowany_w_gume.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności