Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

zmierzyłem uszkodzony na którym jeździłem wcześniej i palił sporo mniej dopóki się nie rozleciał i ma 38mm średnicy ;) byłem w sklepach z częściami to mowili ze takich nigdy nie widzieli,gora do 34mm sa,na tym co mam teraz pali 13 w miescie,a wczesniej palil gora 9 na tamtym:/jutro zmierze srednice tego co mam zalozony,jak bedzie 32 to sie zastrzele :)

 

[ Dodano: Sro Paź 22, 2008 20:22 ]

aaa,i to jest mixer multec jakby cos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. spojżałem na "masę" i jest ok wszystkie końcówki siedzą dobrze. Ale włączyła się ambicja i coś tam odkręciłem i teraz wogle nie mam przełączania na gaz/benzyne. Przałącznikw kabinie wogle nie działa, diody się nie świecą(ani czerwona-benzyna, ani zielona-gaz). Prosze pomóżcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam [shadow=red]Astrę G[/shadow] 1.6 16V 1999r

Samochód ma 117 000 km przebiegu. Niedawno go kupiłem i przerobiłem na gaz. Przez założeniem instalacji nie miałem z samochodem żadnego problemu, ale teraz... Gaz jest sekwencyjny, zakładany w sprawdzonej firmie.

Samochód w pierwszych dniach przeskakiwał na gaz po 2,5 km. Dziś przełącza się po pięciu. Wydaje mi się, że to troszkę za dużo. (Mam również fiata uno 1.1 60S z 1992r. Ma przejechane ponad 180 tys. gaz jest od 100 tys. i odpala i jeździ na gazie) Jestem zaskoczony tym faktem, gdyż myślałem, że będzie to trwało szybciej.

Druga sprawa to falujące obroty na luzie. obroty wahają się w przedziale 500-1000 obr/min.

Po rozgrzaniu silnika są jeszcze mniejsze, zapalają się kontrolki pod prędkościomierzem i silnik gaśnie.

Wydaje mi się, że wskazówka od obrotów szybciej spada na gazie, podczas, gdy na benzynie powolutku się obniża.

W związku z tym mam pytanie, czy te zjawiska są normalne, i jak im zapobiec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączanie na gaz jest ustawione na 30 stopni i 1600 obr/min. Znajomi mają podobnie i im przeskakuje po 1-2km. Dodam jeszcze, że auto pali 7,4 - 7,6l gazu. Na instalacji nie stracił na mocy, tylko trochę szarpie przy zmianie biegów.

PS. Silnik krokowy należy do układu instalacji gazowej, czy jest elementem silnika? Na benzynie jest ok...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz ustawione na 30* a przełącza się po 5km - to pytanie czy czujnik jest oby na pewno o.k.. Następne - jak nagrzewa się auto? Czy adekwatnie do przełączenia na gaz? A może nagrzewa się 3-4km, a przełącza po 5km?

Krokowy jest przykręcony na przepustnicy - osprzęt silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności