Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Zobacz, jak wtrysk pracuje i zmierz ciśnienie paliwa.

Nie bardzo mam to jak zrobić.... Ale pośmigałem trochę na bienie i jak silnik byl zagrzany to juz nie było tego problemu i nawet następnego dnia jak odpalałem też było ok... ale do pracy jechałem juz na gazie i po pracy jak chciałem ruszyć na benie to znów tak się zaczęło dziać...

 

A może mieć na to wpływ to, że w filtrze powietrza mam wkręconą srubę tak, że sterowanie powietrzem ciepłym/zimnym jest ograniczone???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli znów kolejny kłopot z Bingo, jednak te sterowniki zasmiecają kompa benzyny i tak się dzieje......

Albo po prostu nieumiejętnie ustawiony jest i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aha, czyli znów kolejny kłopot z Bingo, jednak te sterowniki zasmiecają kompa benzyny i tak się dzieje......

Albo po prostu nieumiejętnie ustawiony jest i tyle.

A istnieje potrzeba dostrojenia po wycieciu kata?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

 

posiadam Astre 1.4 16V i zalozona do tego sekwencje Zenit. Zalozona parenascie miesiecy temu. Do tej pory nic sie z nią nie działo. Ostatnio, zaczely sie z nia dziac dziwne rzeczy, a mianowicie gdy na polu mamy straszny upal, Astra na gazie po prostu nie chce jechac - strasznie sie muli. Po przelaczeniu na benzyne wszystko wraca do normy. Bylem u gazownika i stwierdzil, ze to najprawdopodniej wina komputera, bo mimo ze on ustawi swoje ustawienia, to po chwili czas wtryskow znacznie sie zwieksza i to powoduje mulenie. Konsultowalem sie z drugim gazownikiem, ktory stwierdzil, ze to moze byc wina cewki zaplonowej - wytlumaczyl, ze na benzynie moze nie widac roznicy, ale na gazie wychodzi jej wadliwe dzialanie. I komu wierzyc? Oczywiscie gazownik pierwszy mowi, ze nie ma problemu i moze wyslac komputer na gwarancje, jednak chcialbym sie upewnic czy to nie bedzie po prostu zmarnowany czas - nie bede mial komputera gazowego pewnie przez 2-4tygodnie.

Dodam, ze przyuwazylem takie rzeczy: na samym poczatku jak gazownik robil regulacje offset byl rowny 2. Ostatnio jak robil wyszlo 2,3. Przejechalem pare kilometrow, wrocilem, znow zrobi autoregulacje i offsetu w modelu wyliczony zostal na 3,3. Ekspertem nie jestem, ale naprawde dziwne zachowanie.

Jak sa chlodne dni samochod jezdzi dobrze na gazie.

 

Prosze o jakies sugestie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam! auto nie podaje prądu do pompki paliwa. przekażnik i bezpiecznik są dobre. napięcie pdałem bezpośrednio do pompki. auto odpaliło ale nie moge przełączyć na gaz. Kontrolka od centralki nie świeci.

Moje auto to opel astra 1.6 55KW centralka od gazu"autronic"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Postanowiłem założyć instalacje gazową w Sintrze. Zdziwiłem sie bardzo gdy odbierałem samochód ponieważ gazownik założył mi reduktor w okolicach dolnej części zderzaka podczepiony na belce. Tak więc wystaje on około 2 cm niżej niż dolna krawędź zderzaka.

Mam wątpliwości co do miejsca zamontowania reduktora.

Warunki atmosferyczne (woda) oraz krawężniki mogą chyba szybko uszkodzić mi tą część instalacji.

Co Wy na to ?? Proszę o opinię bo nie wiem czy mam podstawy żeby żądać zmiany miejsca założenia reduktora.

Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Mam wątpliwości co do miejsca zamontowania reduktora.

tu masz racje

przeważnie zakłada się przy przegrodzie tylko zwróć uwagę by był na odpowiedniej wysokości

jak będzie za wysoko to ciężko odpowietrzyć układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności