Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Witaj

Opel Astra 1.6 16V 1999r. Instalacja sekwencyjna BRC. Włączanie układu jest zaprogramowane na 25 stopni i 1600 obr/min. Problem z przełączanie benzyny na gaz, a mianowicie wydaje mi się, że trwa to za długo. Ostatnio przy temperaturze -3,5 stopnia i 13 km az nie załączył się, dopiero po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu (Dzieje tak się zazwyczaj...) Wskaźnik temperatury silnika na desce rozdzielczej wskazuje ponad 80 stopni i nic. Przy +3 stopni Celsjusza gaz włącza się po 4km. W czym może być problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam,co lepsze do zafiry 1,8 16V 1999 85kW-sekwencja,czy zwykla instalacja?chce zalozyc w swojej i szukam + i - jednej i drugiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest jakaś znacząca różnica między zwykłym olejem np.półsyntetycznym a olejem przeznaczonym do instalacji gazowej ?? Czy warto zmienić olej półsyntetyczny na przeznaczony do lpg ?? I czy można zmieniać oleje np. z mineralnego na półsyntetyczny lub syntetyczny i odwrotnie ?? Ponieważ na forum wyczytałem że zamieniają oleje, a mechanik zawsze mi mówił że powinno się jednego rodzaju używać, a najlepiej jeszcze tego samego cały czas. I czy to prawda że np. jeżeli ktoś jeździł na mineralnym i zmienił na półsyntetyk to może mu brać olej i wyczyści mu silnik z nagaru ??

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ncode, były o tym tematy na forum,

a wystarczy użyć tego - http://forum.opel24.com/search.php

Korzystałem z tej funkcji i na pierwsze dwa pytania odnośnie specjalnego oleju do lpg np. lotos gas 15w/40 nie znalazłem odpowiedzi. Jeżeli chodzi o resztę pytań zgadza się były one zamieszczone ale oczekiwałem jeszcze potwierdzenia.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

pytania odnośnie specjalnego oleju do lpg np. lotos gas 15w/40

czytałem na forum że to jest tylko chwyt by ten olej kupować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Kupilem rok temu astre g 1,6 16v z instalacja gazowa i nie mam od niej (od instalacji lpg) zadnych papierow. Od poczatku auto lekko szarpalo na pierwszym i drugim biegu. Trzeba bylo dokladnie operowac gazem i sprzeglem, zeby auto w miare plynnie ruszalo.

Bylem u mechanika na przegladzie gazu i niestety nie laczy sie z komputerem, poniewaz brak jest jakiegos kodu i bez niego komputer sie nie polaczy. Gazownik mowil, ze to jakis system HT, a instalacja IV generacji. Wymienil wiec tylko filtry i zbadal sklad spalin. Skasowal 120zł, ale auto nadal szarpie. Mialem nadzieje, ze da sie to jakos wyregulowac przez komputer, no ale co zrobic, jak kodu nie ma.

 

Bede sie probowal skontaktowac z pierwszym wlascicielem, ale moze byc tak, ze on juz zadnych papierow mial nie bedzie.

Czy bedzie sie dalo jakos obejsc to wpisywanie kodu, przy probie podlaczenia komputera?

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mam taki oto problem. Mam w aucie oplu astrze F cabrio instalacje gazową starej generacji. Zapalam auto na benzynie i chcąc przełączyć na gaz auto gasnie, a próbując zapalać na gazie nie odpala. Dodam że wcześniej spaliła się centralka przełączająca. Doradźcie mi co mogło się zepsuć. Centralkę kupiłem nową i nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności