Skocz do zawartości

falowanie obrotów


Gość 1gregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem ze swoją kosiarką... postanowiłem wyczyścić przepustnice... i to był błąd zaczeły falować obroty, wyczyściłem przepustnice oraz EGR, to niestety nic nie dało.. biorąc pod uwage jak najniższe koszty naprawy problemu wymieniłem czujnik temperatury, to nic nie dało, idąc dalej wymieniłem świece, silnik krokowy (Getze), sprawdziłęm przepływke i drucik czysty siatka również zastanawia mnie tylko dlaczego na naklejce jest napisane "opel astra G 1,2 16V ale wcześniej silnik normalnie chodził) obroty tak jak by się podbijają po jakimś czasie po odpaleniu silnika i zauważyłem jeszcze takie jak by pierdnięcia z wydechu prr,prr gdy zatkam wydech silnik nie dławi się i nie gaśnie?Zauważyłem jeszcze ,że gdy chce zmienić bieg tak powiedzmy 2 na 3, 3 na 4 to po wciśnięciu sprzęgła obroty nie spadają, ale tak jak bym dodawał gazu jednocześnie trwa to przez około 2-3 sekundy i obroty się stabilizują . Znalazłęm chwile i zapytałem mechanika co to może byći on powiedział , że lewe powietrze ale mówił też że może wystarczy wykasować błędy bo kiedyś miał taki przypadek, kupiłem kabel OBD2 usb i po wielu próbach udało mi się połączyć programem ScanmasterELM i wykasować 2 błędy P0205 ale te błędy pojawiły się z powodu wypięcia wtyczku przy silniku krokowym, czytałem również , że może to być wina któregoś z kolektorów (dolotowy lub wydechowy). Co o tym sądzicie? proszę o pomoc... filtry i olej niedawno zmieniany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób adaptacje przepustnicy.

Zrobić to odpięciem aku a następnie zagrzać do momentu załączenia się wentylatora czy pojechać do magika z programem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby mechanik mi mówił, że nie trzeba robic adaptacji... coś mówił stary silnik i nie trzeba... no ale dobra to zostaje mi szukanie mechaniore z Tech-em.. ps. a ten temat? http://forum.opel24.com/topic/62352-regulacja-predkosci-jalowej-w-silniku-x10xe/ to w końcu trzeba czy nie??

Edytowane przez 1gregor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności