Skocz do zawartości

Chcę kupić opla zafirę pomóżcie wybrać i doradzić : )


Gość Tomek1990

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek1990

Cześć Wszystkim : ) Od jakiegoś czasu interesuje się kupnem opla zafiry A . Jeśli chodzi o auto ma służyć tylko na " krótkie " odcinki czyli dojazd do pracy , zakupy , czasem jakaś trasa ale rzadko tak więc głównie do pracy ( 14km w dwie strony ) + zakupy , podjechanie po dziewczynę itp. W grę wchodzi tylko silnik benzynowy bo diesla miałem i nie chce . Jaki silnik dla mnie polecacie ? Jakbym kupił zadbany egzemplarz to mógłbym wstawić do niego sam gaz bo uważam , że kupno auta z gazem to też ciężka sprawa. Czy 10 tys. na zafirę starczy ? dodam też , że nie interesują mnie jakieś full opcje grzane fotele , lusterka elektryczne itp...auto ma mieć z najważniejszych to klimatyzacje + el. szyby i to wszystko. Czy da się za 10 tys wyrwać coś zadbanego ? Nie interesuje mnie duża moc ale też nie chciałym , żeby auto jechało jak czołg.. bardziej interesuje mnie niskie spalanie...a więc ?

 

PS : znajomy ma zafire A z gazem i jeździ krótkie odcinki ale ma ją już tyle lat i bardzo sobie chwali... niestety wyjechał i nie mam jak z nim pogadać o aucie...

Edytowane przez Tomek1990

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem najlepsze to 1.8 x18xe1(do 2000) i nastepca z18xe(po 2000).Swietnie wspólpracuja z lpg ale wada jest że nie które lubią spalać olej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc benzyna + LPG. Najrozsądniejszy jest z18xe lub x18xe1 (praktycznie to samo). 1.6 16v miały tendencje do chlania oleju a nie 1.8 16v - to tak gwoli sprostowania słów kolegi powyżej.

Na diesle nie ma co patrzeć - w tym aucie nie było dobrych diesli a na takich dystansach diesel się nie sprawdzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek1990

Czyli najlepiej szukać tylko i wyłącznie pojemności 1.8 ale są dwie wersje silników 1.8 czyli :

 

1.8 16v 116km to : x18xe1

 

a

 

1.8 16v 125km to z18xe

 

 

tak ? Dla Was może to głupie ale ja nie znam się na tym hehe : )

 

i teraz kilka pytanek jeszcze :

 

1.) Lepiej kupić zadbany egzemplarz i samemu gaz założyć ale jakie to są koszta ?

 

2.) Odnośnie gazu to krążą różne opinie ... np. moja siostra ma fiata i jeździ bardzo krótkie odcinki na gazie i nic się nie psuje + jest naprawdę ekonomicznie ( fiat siena 1.2 ) . Znajomy właśnie ten co pisałem ma zafire z gazem ale nie wiem jaki silnik itp..i to emeryt i jeździ też aby do pracy kawałek drogi + zakupy i też sobie chwali , że bez gazu w życiu by nie kupił ale jak to jest z tym przełączaniem się na gaz ? bo niektórzy mówią , że to dopiero po xxxx czasie ale przecież znam wiele osób co robi malutko km i na gazie śmigają ..jak to się ma do rzeczywistości ?

 

3.) Jak blachy w tej zafirze ? ocynk ? dobre są ? miałem vw golf 4 to blachy były w super stanie jak go sprzedawałem ...auto było z 2000 roku

Edytowane przez Tomek1990

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

są dwie wersje silników 1.8

Pisałem

 

 

z18xe lub x18xe1 (praktycznie to samo)

Jeden ma przepustnicę na lince i 116kM a drugi elektryczną i 125kM. Reszta silnika identyczna.

 

 

 

Lepiej kupić zadbany egzemplarz i samemu gaz założyć ale jakie to są koszta ?

Wolałbym sam zakładać bo wiem co mam. 2500 za sekwencję np. STAG

 

 

 

jak to jest z tym przełączaniem się na gaz ? bo niektórzy mówią , że to dopiero po xxxx czasie ale przecież znam wiele osób co robi malutko km i na gazie śmigają ..jak to się ma do rzeczywistości ?

Jak jest sprawny termostat to po kilku minutach pracy się przełączy lub 2-3km drogi

 

 

 

Jak blachy w tej zafirze ? ocynk ?

Taaaaaa jasne...

 

 

 

dobre są ?

Powiedziałbym średnio na jeża

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek1990

Dzięki dużo mi wyjaśniłeś hehe : ) Czyli generalnie najlepiej szukać silnik 1.8 125km jeśli się dobry trafi i samemu założyć instalacje STAG ? Co do blach w tym oplu to nie ma ocynkowanych ? Wiem , że auto ma już sporo lat ale jak wspomniałem sprzedawałem rok temu golfa 4 kombi i naprawdę blachy miał w bardzo dobrym stanie...zero rdzy praktycznie ( garażowany cały czas i dbany ) i nie chciałbym kupić auta gdzie po zimie sito będzie lub blachy będą bardzo słabe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedrogim aucie do którego chcesz sam założyć LPG (co jest słuszne) pomyśl też o Smart Lovato grupa Landi Renzo. Tania i dobra instalacja, kwestia przypilnowania by dali szybsze wtryskiwacze na 125KM a nie 90KM ;). To, że wszędzie są składaki na STAG-u czy KME z Valdkami na Alasce to nie znaczy, że najlepsze... :gwizd:

Dobra instalacja u dobrego gazownika na STAGU na Barrakudach i AC zamiast Alaski to co najmniej 3000 a jak wymieni świece na platynowe to znacznie więcej.

KIT Smart Lovato u ogarniętego instalatora to 2100-2300zł z FV i gwarancją 2 lata. BRC też są nie złe choć ciut droższe. W Zafirze proponuje wlew pod klapką.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek1990

A co sądzicie o :

 

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/opel-zafira-1-8b-7osob-oryginal-lakier-na-calym-aucie-grzane-fotele-ogl9619340.html

 

 

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/opel-zafira-18-benz-elegance-7-osob-klima-alu-serwis-ogl9584097.html

 

 

wiem , że jedno to auto od handlarza ale po co miałby pisać , że godzi się na stacje , czujniki itp...skoro np. doskonale wiedziałby jakby auto bylo malowane , szrotem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek1990

to benzyniaki więc przebieg będzie automatycznie mniejszy niż w dieslu gdzie nie kupowano diesli aby jeździć do kościoła tym bardziej , że cena ropy była dwa razy mniejsza : )

 

 

Te sprawdzanie auta w ASO to dużo mogą tam sprawdzić ? po takim sprawdzeniu i powiedzeniu od nich " warto " to można oczekiwać dobrego auta ?

Edytowane przez Tomek1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności