Skocz do zawartości

Chcę kupić opla zafirę pomóżcie wybrać i doradzić : )


Gość Tomek1990

Rekomendowane odpowiedzi

187 000 km przebiegu w 15 letnim aucie? Zastanów się... 12kkm rocznie? Co ty chcesz by ci tu bajeczki opowiadać o drogiej benzynie i tanim dieslu oraz oszczędnych Niemcach co kupują auta ale nimi nie jeżdżą bo benzyna droga :rotfl: Oczywiście jest niewielka szansa by przebieg był prawdziwy wtedy kupować.

 

Co do sensu sprawdzenia. Absolutnie nie musisz nic sprawdzać ani nic weryfikować. ASO? Po co ASO kopniesz dwa razy w oponki zobaczysz czy są wycieki i będzie git.

 

Czytasz gazety oglądasz TV może internet? Słyszałeś o nie uczciwych handlarzach? Jak zamierzasz zweryfikować stan auta? Ścieżkę diagnostyczną masz w kieszeni a komputer w oczach? To 15 letne auto chyba warto sprawdzić... dawno nie widziałem takich durnych pytań :< do kościoła 7 osobowa zafirą... jednak ten handlarz co mówi "panie Niemiec tylko do kościoła" to faktycznie mają słuchaczy jak widać.

 

Wiesz jakie oni mają drogi? Po ile pasów maja ich autostrady? I co autami nie jeżdżą bo benzyna droga? Kolego przepraszam ale porąbało cię z tymi teoriami?! Ogarnij się proszę.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Tomek1990

Kurcze nie chciałem Cie zdenerwować : ) nie zrozumieliśmy się ... odebrałeś mnie tak jakbym pisał , że nie warto w ogóle jechać do ASO i sprawdzać samemu samochód nie znając się na tym. Ja sam napisałem , że już drugiego błędu nie popełnię kupując auto powyżej 10k bez sprawdzania go za te 300zł ( czy nie wiem ile ) w ASO . Raz tak zrobiłem i nigdy więcej i dla mnie podstawą jest sprawdzenie wybranego auta w ASO jeśli będzie mi się podobać na wstępnych oględzinach i jeździe próbnej. Od tamtego czasu trochę poczytałem itp..więc takie podstawy wiem na co zerknąć aby stwierdzić czy w ogóle warto go sprawdzać.

 

Słyszałem o bardzo nie uczciwych handlarzach i nawet jak wspomniałem raz sam się na tym nadziałem kilka lat temu . Kupiłem golfa IV co prawda blacharsko sprzedałem go w b.dobrym stanie i szpachli nie było ale przebieg kręcony sporo + wiele rzeczy się tam rozsypało i nie kupiłem auta w dobrym stanie więc znam to z własnego doświadczenia a i oglądałem film " spowiedź handlarza " , także te tematy mi są znane. I z tym kościołem to ja nie napisałem tego , że niemiec kupuje auto do kościoła ... ja napisałem " diesla nie kupuje się aby jeździć do kościoła " napisałem to w tym jakże popularnym powiedzeniu a sens miał być taki , że istnieje szansa , że jednak benzyniaki mają mniejsze przebiegi niż diesle a to dlatego , że w niemczech jak wspomniałeś są dobre drogi i jednak tam wiele osób kupuje diesle a na pewno kiedyś i to nie jest moja teoria ...ja nie napisałem , że niemca nie stać na benzynę...kurcze zbyt mocno naskakujesz hehe : )

 

Mniejsza o to ... i , żeby nie było ja nie daje się nabrać na słowa handlarza bo wiem , że każdy chcę zarobić i będzie jak najlepsze rzeczy o aucie mówić itp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę tyle co mogę doradzić na podstawie zdjęć, że warto go obejrzeć i zweryfikować dokładnie jego stan techniczny i dokumentację.

 

Jak masz fart to trafisz na mało jeżdżoną perełkę czego życzę! (Saxo 97' 1.1 mojego teścia ma chyba coś koło 127 000km przebiegu ale więcej stoi niż jeździ i wcale super nie wygląda...

 

O ile pamiętam "spowiedź handlarza" lub podobny to najczęściej przestawiano wartości na liczniku na 178 lub 187 000 ;)

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos te 1.6 to z olejem porazka.Moi dwóch znajomych maja zafiry i niestety obie pobieraja olej.Trzecia ostani zakupiona ta nie pobiera.Jest tez wiele na necie info ze poroblem oleju dotyczy tez 1.8 choc w zdecydowanym mniejszym stopniu niz 1.6

 

Ta srebra ZA z ogłoszenie z srodka wygląda na dosc zniszczona ,niebieska zdecydowanie wygląda lepiej ale skupił bym sie na sprawdzeniu przodu,lewa stron maski dziwne odstaje.

Przebieg moim zdaniem mało realny,ale czasem zdarza sie ze prawdziwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisy wszystkie w książkę serwisową robiła ta sama osoba , nawet nie chciało jej się zmieniać długopisu :devil2: :devil2: :devil2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co chcecie przecież książka wypełniona pod klienta, a że polsko/chińskie pochodzenie to już inna sprawa. :rotfl::devil2::devil2::devil2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wogóle nie zwracam uwagi na ksiązke serwisową,choc czasami jest pomocna.Bardzo czesto jest kiepsko podrobiona,chodzi mi o wpisy serwisowe np wystarczy dobrze przeanalizowac np wymianę rozrzadu i moze sie okazac ze przez 190tys był nie wymieniany ani razu...(szczególnie w sprowadzanych autach)

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest faktycznie sfałszowana to szybko można to zweryfikować - prawda? Nie wszystkie książki gwarancyjne są sfabrykowane nie wpadajmy w przesadę choć często się o tym słyszy. Dla tego sugeruje od początku tego wątku koledze weryfikacje papierów i stanu auta po własnych oględzinach w ASO bo zawsze to jakaś podstawa choć 100% pewności mieć nie można.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwo wykryc fałszywą ksiązke,wymaga to trochę zachodu.Marcin, masa ksiązek jest sfałszowanych,przejedz sie np do Radomia i zobaczysz ze prawie kazde auto ma magiczny przebieg do 190tys i książke serwisową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności