Skocz do zawartości

Opel Corsa 1.0 rocznik 99 dławi sie jak dodaje sie gazu


Gość grubciuwielki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grubciuwielki

Siemanko

 

Mam problem z samochodem narzeczonej, mianowicie od jakiegoś czasu jak odpale auto i jest zimny silnik to jadąc sie dławi, po przejechaniu- przeturlaniu 300metrów ustępuje, ale jak pedał gazu docisne do konca to też sie dławi. Jadąc 100km/h to mam pedał gazu dociśnięty na 40% bo jak mocniej nacisnę to sie dławi- co to może być?

Mial może ktoś już taki przypadek.

 

Mechanik mówił, że to może być układ zapłonowy, pompa paliwa, egr, sonda Lambda. Ale no nie chce tych wszystkich rzeczy wymieniac bo koszta i pytanie czy ktoś już z tym walczył : SMILE :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień mechanika bo nie chce mu się sprawdzić podczas jazdy auto... oczywiście to może być jedna z tych rzeczy, można wymieniac po kolei, albo zrobić dynamiczny test i zobaczyć co szwankuje podczas jazdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szkodnik993

A filtr paliwa wymieniałeś kiedyś? Może jest tak zabity syfem, że ledwo przepuszcza wahe do silnika, widziałem nie raz takie cuda. Zapłon raczej odpada bo wtedy by raczej gubił takty ale ogólnie powinien chodzić w miarę normalnie, jeżeli nie wywala checka to to jest typowo mechaniczna usterka i trzeba zacząć od takich właśnie pierdół zamiast rozbierać pół auta bezmyślnie. Możesz spróbować wykręcić świece, jak jest problem z dawkowaniem paliwa to będzie widać po kolorze czy ma właściwą mieszankę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtr paliwa wymieniałeś kiedyś? Może jest tak zabity syfem, że ledwo przepuszcza wahe do silnika, widziałem nie raz takie cuda. Zapłon raczej odpada bo wtedy by raczej gubił takty ale ogólnie powinien chodzić w miarę normalnie, jeżeli nie wywala checka to to jest typowo mechaniczna usterka i trzeba zacząć od takich właśnie pierdół zamiast rozbierać pół auta bezmyślnie. Możesz spróbować wykręcić świece, jak jest problem z dawkowaniem paliwa to będzie widać po kolorze czy ma właściwą mieszankę.

Dokładnie. Zacząłbym od filtra paliwa, koszt 30 zł FILTRONa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne objawy w mojej starej Corsie B z 2000 1,0. Przy wcisnieciu gazu w podłogę przy 100km+ samochód dławił sie i zwalniał do ok 90 i wszystko wracało do normy z czasem zaczeła zapalac sie kontrolka . Pomogła wymiana silniczka krokowego. Jedz na jakiś pobliski szrot wymiana jego jest łatwa i bezproblemowa dogadaj się i sprawdź jeśli nie to oddaj go i szukaj dalej bo faktycznie przyczyn moze byc mimo wszystko wiecej ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zdiagnozuj auto metodą gaz hamulec , a jesli nie zadziała, podepnij auto pod komputer , odczytaj błędy i napisz co wyszło . Wymiana części na chybił - trafił nie jest dobrym rozwiązaniem , by ograniczyc koszty napraw , wymyslono złacze diagnostyczne . Objawy sugeruja na przepływomierz , egr i jeszcze parę innych rzeczy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności