Skocz do zawartości

opel astra f 1,8 16 v ecotec


Gość rynio_rr

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy nie naruszyłem regulaminu forum ale potrzebuje pomocy posiadam opla astre f kombi 1.8 16v problem mam taki ze strasznie ciezko go odpalic problem zaczął sie miesiac temu chciałem jechac do pracy auto nie odpaliło (nie było nigdy takiej sytuacji) myslałem ze pompka paliwa padła bo nie było jej słychac ok wymieniłem pompke zbiornik paliwa przyokazi bo korozja zrobiła swoje ok co do odpalenia asterka nie odpala ten sam problem co przed wymiana pompki a jak uda sie odpalic po długim kreceniu to chodzi swieci sie kontrolka silnika silnik max 4500 obr i dalej nie idzie wymieniłem czujnik połozenia wałka rozrzadu (nowy siemens o tych samych parametrach ) oraz czujnik połozenia wału tez orginał tylko uzywka dalej ta sama sytuacja niewiem czy trzeba jechac na kompa usunąc bład rozrzad niby nie przestawiony koledzy co jeszcze mogę sprawdzic i jak bo niemogę sie juz miesiąć z tym moim autkiem sie uporac Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

błedy były czujników wałów i je podmieniłem poniewasz po wymianie pompki zaciognołem auto na kompa no mechaniora i odczytał błendy wykasował auto pojezdziło 1 dzien wmiare i z odpalaniem tez było ok chyba zatarła mi sie pompka paliwa bo staneła był mój bład bo zle ja ustawiłem w zbiorniku i zasysała powietrze (tak mi sie wydaje bo po wyjeciu nie dało sie nia ruszyc buczała ok wymieniłem i dalej nic a gdzie znajduje sie ten egr czytałem ze te silniki nie maja egr-u

Edytowane przez rynio_rr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj takiego:http://opelczesci.com.pl/pl/p/Zawor-recyrkulacji-EGR-Astra-F-G-Vectra-A-B-Corsa-B-Tigra-A-GM/669

No i jeszcze przepływkę sprawdź

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz mierzy ilość powietrza do silnika.

EGR wraca spaliny do kolektora ssącego aby je dopalić.

Sonda lambda steruje ilością paliwa do modułu wtryskującego.

To wszystko do kupy lub osobno i nie będziesz jeździł.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływke zostaw w spokoju,odczytaj ponownie błedy.Swiece zalane czy suche?

Mozesz ja ewntualnie odpiac i obserwowac czy odpali.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności