Skocz do zawartości

Praca silnika opel meriva 1.4


Gość badypl

Rekomendowane odpowiedzi

To go nie chwal w tym temacie ale w temacie warsztaty godne polecenia.

http://forum.opel24.com/forum/136-warsztaty-samochodowe/

 

Oleje to przede wszystkim takie których nie opłaca się mafii olejowej podrabiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość czesterbial

U mnie głośna praca skończyła się remontem generalnym teraz mam zalany polsyntetyk petro canada i docieram silnik tylko nikt nie jest w stanie powiedzieć czemu się przytarl i jakim cudem mam zgiente 2 zawory i wał

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głośna praca skończyła się remontem generalnym teraz mam zalany polsyntetyk petro canada i docieram silnik tylko nikt nie jest w stanie powiedzieć czemu się przytarl i jakim cudem mam zgiente 2 zawory i wał

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Myślę że problem tkwił w zaklejonych kanałach olejowych, a zawory - pewnie rozrząd przeskoczył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czesterbial

Nie wiem auto jeździło normalnie do ostatnich minut tylko głośno bo panewki zaczęły stukać jak narazie wszystko gra odpukac (Puk Puk )

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odkopię ten temat bo sam się bujałem z głośną pracą tego silnika od kilku lat, dokładnie 4 lata temu wymieniłem rozrząd (łańcuch, ślizgi, napinacz) po tej wymianie miałem błąd czujnika położenia wałka rozrządu, ale wszystko chodziło, "mechanik" powiedział że tak ma być, niedługo po tym silnik (5-10tys km) znowu zaczął klekotać, mówił o popychaczach itp.

W końcu dostałem namiar do gościa od opli który z miejsca wskazał rozrząd (ok 40tys przebiegu od wymiany). Z tego co się dowiedziałem to trzeba ładować łańcuch fabryczny i dolne koło z szerszą zębatką, wcześniej "mechanik" zostawił wszystkie koła bo były ładne i założył łańcuch Ruville. Jestem lżejszy dzięki temu o kolejne 1000zł :-( Zobaczę jak teraz się będzie sprawował silnik, bo po wymianie cisza kompletna.

 

Co do wcześniejszych prób to zrobiłem płukankę Liqui Moly i zalałem silnik olejem Dexos 2, po tej operacji silnik pracował zdecydowanie żwawiej i taki olej najlepiej lać do tego motoru.

 

Co do spostrzeżeń tego speca od opli (wymienia takich rozrządów kilka w miesiącu) wina jest w złych klamotach (u mnie łańcuch wyciągnął się o ok 4mm) i nieumiejętnej wymianie, lepiej poszukajcie fachowca, bo będziecie mieć przygody.

 

Na tą chwilę nie chwalę gościa za bardzo, bo dopiero wymieniłem. Jak ktoś chce namiar to na pw (Luboń k. Poznania - pewnie jest gdzieś kontakt na forum)

witam. mozna dostac na pw ten namiar na goscia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności