Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 P0170


Gość aszulczi

Rekomendowane odpowiedzi

wrocilem do walki z błędem :D


byłem u mechaniora i mówi mi że pierwsza sonda do wymiany, ale....


sprawdziłem nieszczelności po stronie dolotu psiukając samostartem i pytanie:

psiukanie na serwo w miejscu jak na zdjęciu powoduje wzrost obrotów na jałowym biegu na rogrzanym silniku


8514893100_1470918880_thumb.jpg


rozumiem że to nieszczelność? może ona mieć wpływ na bład P0170 uboga mieszanka?

acha zmierzyłem grzałkę sondy i jest rezystancja, nie wiem czy kupować sonde czy nie :)

dzięki za odp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wężyk co prawda miałem sztukowany ale na miejscach łączenia jak psikałem to nic się nie działo dopiero jak psikałem na miejsce łączenia serwa z pompą

 

a jakbym zaślepił ten wężyk i sprawdził jak się będzie zachowywać silnik na wolnych obrotach sonda itd?


tutaj jeszcze filmiki z odczytów opcomem

 

film z wczoraj:

 

https://youtu.be/g9E8ZLXOUMs

minimalne drgania silnika itp

 

a to z dzisiaj:

 

https://www.youtube.com/watch?v=w2T1cGXWH8g

praca równa, lepsze przyśpieszanie

 

oba pomiary na rozgrzanym silniku na biegu jałowym i przy 2000rpm

Edytowane przez lukkiil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślepiłem ten wezyk odpaliłem auto i chodziło bardzo ładnie równo na niskich obrotach
tylko znów wskazania sondy: na biegu jałowym na początku mieszanka bogata i 840mv
potrzymałem chwilkę na 2000rpm i sonda zaczeła ładnie oscylować 90mv-900mv
oczywiście na gorącym silniku

czy takie coś jest prawidłowe?
bo potem podłaczyłem weżyk ponownie i po odpaleniu mieszanka uboga i 20mv

 

acha: zauważyłem że brakuję mi zaworka podciśnienia w tym węzyku co idzie od kolektora do serwa musze go zakupić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda zawsze chwilę po odpaleniu jest nieruchoma.potem gdy się zagrzeje ok .minuty powinna pracować.U ciebie jeszcze mogą być zakłócenia w pracy sondy bo nie wiadomo jak długo pracowała źle i jak bardzo sterownik wprowadził korekty.Może się okazać że trzeba przejechać kilkadziesiąt km aby wszystko wróciło do normy.Zaworek musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności