Skocz do zawartości

Stukanie,cykanie z okolic silnika


Gość victoria77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość victoria77

Witam

Prośba o sugestie w sprawie stukania,cykania slyszanego na filmiku.Odbywa sie to głownie na zimnym silniku i do konca nie rozgrzanym czyli tak ponizej 80 stopni,powyzej albo albo nie ma wcale albo zanika i nie slychac przez odglos silnika. Podczas zwiekszania obrotow stukanie,cykanie nasila sie.

Z gory dziekuje za popowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=N8IIBjxNxrE

Edytowane przez victoria77

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

albo nie ma wcale albo zanika i nie slychac przez odglos silnika.

 

Witam , ja bym zaczął od wymiany tego paska na filmiku .

Moja druga teoria , to po prostu pasek obciera o osłonę .

Jeśli by sie okazało , że obciera pasek , to może wystarczy dociśnięcie śrubokrętem osłony . I tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgłos sugeruje któryś hydropopychacz (być może więcej niż jeden).

Można stetoskopem osłuchać pokrywę zaworów i potwierdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odgłos sugeruje któryś hydropopychacz (być może więcej niż jeden).

 

Już sobie przypomniałem - taki odgłos wydaje sprężarka klimatyzacji . Nie ma powodu do stresu.

To dość normalne w oplach , przyktórych ktoś grzebał przy łożysku klimatyzacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość victoria77

 

 

 

Już sobie przypomniałem - taki odgłos wydaje sprężarka klimatyzacji . Nie ma powodu do stresu.

To dość normalne w oplach , przyktórych ktoś grzebał przy łożysku klimatyzacji.

Dzieki za odpowiedz.Tez pomyslalem ze moze to sprezarka a moze alternator.Musze zdjac pasek i zobaczymy co bedzie jak silnik odpale. Tylko ciekawe jak by to byla sprezarka albo alternator to przy dodawaniu gazu odglos by sie naislal.Pomyslalem tez ze moze cos z ukladem wydechowym,moze kolektor pekniety,nie wiem jaki odglos powinien wtedy byc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij pasek wieloklinowy i odpal auto .. jezeli problem zniknie to trzeba szukać po stronie elementów osprzętu, jeżeli nie .. to pozostaje silnik ..

Co do sprężarki .. to jeszcze łatwiej .. po prostu trzeba ją wyłączyć .. i sprawdzić .. wtedy będzie obracało się tylko koło pasowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość victoria77

Napisze co mi przyszlo do glowy a nie napisalem o tym wczesniej. W wiekszosci tego odglosu nie ma zaraz po odpaleniu auta np.po nocy tylko jak sie rozgrzeje,zgasze ostygnie troche i po ponownym uruchomieniu odglos sie pojawia. Nawet kilka dni temu mialem z tym jeschac do mechanika ale jak na zlosc nie cykalo nic. Dzis tak samo,rano odpalam i nic wszystko ok. Samochodem pojechalem w mala trase i po zgaszeniu poszedlem na zakupy,zajelo mi to okolo godziny.Po tym czasie wracam odpalam auto i znowu cyka ale tylko do temperatury 80 stopni jak powyzej to nic nie slychac oprocz samego silnika. I tak to jest w wiekszosci razy jak odpalalem auto no i dla mnie to duza zagadka bo nie dzieje sie to za kazdym razem. Ale znowu bylo tak kilka razy ze i zaraz po nocy jak odpalilem to bylo cykanie.

Nie wiem juz od czego to zalezy ale moze ktos mial podobny przypadek i podpowie co to moze byc za czort:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko ciekawe jak by to byla sprezarka albo alternator to przy dodawaniu gazu odglos by sie naislal.

 

Nie lub niekoniecznie . Po prostu sprzęgiełko próbuje załączyć sprężarkę klimy .

Jak z góry nie widać , to lukaj od spodu autka . Pompa wspomagania ją trochę przesłania , ale będzie widać na przodzie koła taką blachę ,która przy takim cykaniu będzie się deko obracać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość victoria77

 

Nie lub niekoniecznie . Po prostu sprzęgiełko próbuje załączyć sprężarkę klimy .

Jak z góry nie widać , to lukaj od spodu autka . Pompa wspomagania ją trochę przesłania , ale będzie widać na przodzie koła taką blachę ,która przy takim cykaniu będzie się deko obracać.

Vertix,ale dziwne jest to ze tak jak napisalem nie zawsze ten odglos jest,raz jest na zimnym a raz na cieplym,wogole nie ma zauwazylem reguly.Ale najczesciej chyba tak jak dzis ze od rana nic a po przejechaniu kilku kilometrow i jak zostawilem na prakingu to ostygla i jak uruchomilem to pojawil sie ten dzwiek. To jest kurde takie jakby terkotanie,brzeczenie czegos,kurde ciezko okreslic. Eh mam to auto prawie 5 lat a dopiero od jakis 4 miesiecy co chwile pojawiaja sie nowe problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności