Skocz do zawartości

Szybkie wciśniecie gazu, dławienie.


Gość SzybkiJasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SzybkiJasiek

Witam Wszystkich!

Mam minimalny problemik z Asterką, otóż nie miała w ogolę mocy, po wydaniu kupę kasy na mechaników, w końcu jeden doszedł, że klin na wale rozrządu ( chyba dobrze napisałem :)) Samochód odzyskał moc, ale jest jeszcze jeden problem z dławieniem na niskich obrotach, od 1300+ samochód normalnie się wkręca, a gdy wskazówka stoi na 900 i szybko nacisnę pedał gazu to zdławi i dopiero podejdą obroty w góre.

Przy szybkim ruszaniu zawsze jest taki kangurek, szarpnięcie i samochód leci normalnie.

Wymieniłem świecę, cewka pożyczona od kolegi i dalej to samo. Egr podłączony i odłączony to samo.

Jeszcze chce wyczyścić przepustnice.

Może jakieś pomysły

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu kluczyka i oświeceniu się kontrolek po kilku sekundach autodiagnostyki jakie gasną a jakie świecą?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SzybkiJasiek

Dodam, ze na LPG I PB tak samo się dławi.

Zdjęcie w pozycji zapłon, a potem zostaje kontrolka check i akumulator.

 

59481244256087250337.jpg

Edytowane przez SzybkiJasiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak widzisz zostaje ci błąd.Jedź na odczytanie co masz walnięte.Gdyby było wszystko sprawne Check ma zgasnąć nie po odpaleniu silnika a po autodiagnostyce

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SzybkiJasiek

Check Gaśnie po odpaleniu, jak oglądam filmiki to zauważyłem, że po przekręceniu kluczyka u każdego się pali check, a gaśnie z odpaleniem.

Edytowane przez SzybkiJasiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MotorenKaput

Witam, mam podobny problem w Astrze F X16XEL. I na gazie i na benzynie to samo tj. lekki muł przed wkręceniem na obroty (bez obciążenia na luzie) a przy ruszaniu np ze świateł potrafi przez chwile nazwijmy to prychać i dopiero po chwili idzie, potem jest już super, mocy nie brakuje, spalanie w normie. Kable, świece wymienione, przepustnica czyszczona. Świecą się błędy tak: EGR, Sonda Lambda (uboga mieszanka), Czujnik temperatury powietrza dolotowego. EGR mam zaślepiony więc wstępnie go wykluczyłem.

Więc czy może to być wina tego czujnika czy raczej iść w kierunku sondy, czy też szukać zupełnie gdzie indziej? Warto wspomnieć że moja sonda jest jakby "stuknięta" tzn uszkodzona od zewnątrz jest ta hmm porcelanowa izolacja. Po wykręceniu sondy, "przewietrzeniu jej" i ponownym włożeniu przez jakieś 100km problem był wyraźnie mniej widoczny, później nawrót. A więc czy możliwe że to właśnie przez sondę mam takie problemy?

Edytowane przez MotorenKaput

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Świecą się błędy tak: EGR, Sonda Lambda (uboga mieszanka), Czujnik temperatury powietrza dolotowego. EGR mam zaślepiony więc wstępnie go wykluczyłem.

 

A doczytałeś że zaślepienie niesprawnego EGR nie przynosi rezultatu?

Uboga mieszanka wina źle wyregulowanej LPG.

Czujnik pomierz lub wymień.

Sondę też można pomierzyć czy dobrze pracuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MotorenKaput

A czy zamiast nowego EGRa mogę wrzucić dostępny na allegro elektroniczny emulator? Czy to także nie zastąpi uszkodzonego zaworu?

Ten czujnik od temperatury sprawdzałem miernikiem na podstawie jakiegoś poradnika i rezystancje się zgadzały. Co do ubogiej mieszanki to jeśli to wina gazu, to znaczy że nie powinno raczej mieć to wpływu na te problemy z obrotami ? (bo problem i na LPG i na benzynie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności