Skocz do zawartości
michalg84

Corsa C 1.3 CDTi - czujnik temperatury Paliwa - część

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam pytanie odnośnie części. Mam uszkodzony czujnik temperatury paliwa. Tzn. komputer u mechanika pokazuje "zbyt wysokie napięcie czujnika temperatury paliwa. Błędu nie da się usunąć i mechanik kazał mi wymienić część samemu. Pokrywy z czujnikiem nie mogę znaleźć wiec chce kupić samą obudowę.
Wygląda na to że ten sam filtr był montowany Astrze i Vectrze. Nigdzie nie znalazłem tego na internecie (szukałem np tu:

http://iparts.pl/czesc/filtr-paliwa-ufi-5511400,opel,corsa-c-f08-f68-2000-09-2009-12,1-3-cdti-70km,84-4650-17696-100253-0-137-5511400.html

Pytanie czy filtr z Vectry też będzie pasować do mojej Corsy 1.3:
http://allegro.pl/obudowa-filtra-paliwa-opel-vectra-c-1-9-120km-uszk-i6410053643.html

A może szukam po złym numerze części 93179235 ? 13179060 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pasuje obudowa z żadnego innego modelu. Sam filtr jest ten sam w Astrze czy Merivie z tym samym silnikiem czyli 1.3CDTI, w Fiacie i Suzuki tak samo, pasuje też do 1.9CDTI.

Jeśli miałeś czujnik, choć u mnie w CC go nie ma, to wchodzi on od dołu w obudowę. Wymień czujnik a nie całą obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm... Mechanik mówił że są dwa rodzaje tych obudów - Jedna obudowa z dwoma czujnikami, w tym jeden z czujników ten od paliwa jest na dole, i druga obudowa, taka jak moja z jednym czujnikiem w pokrywie. Jeśli masz racje i mogę kupić tylko czujnik to możecie podać jakiś link do części?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy masz gniazdo na spodzie obudowy i czy jest podpięty przewód.

Co do czujnika to nie ma zamienników chyba. Musisz pytać w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na spodzie nie ma gniazda ani żadnych przewodów. Tylko na pokrywie obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi