Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kupiłem Agile 2007 ,35000 km,pali jeżdzi choć jest lekko zmulona,chodzi o to że świeci się kontrolka silniczka i autka z kluczykiem,komputer pokazuje błąd czujnika wałka rozrządu.Znajomy od którego kupiłem auto ,kupił je już z tą usterką.On wymienił czujnik wałka,wału,przepływomierz i cewkę.Pomyslałem że przestawiona jest tarczka na wałku rozrządu ,po zdjęciu pokrywy i ustawieniu dołu na blokade wałki zamiast ustawiać się szczelinami w poziomie ,patrzą nimi do góry pod lekkim skosem.Ustawiłem wszystko na blokady i auto nie pali ,wróciłem do starych ustawień i pali ale wciąż z tym błędem,chciałbym dodać że wałki w porównaniu do reszty wyglądają na mocno styrane i pomyślałem że nie pochodzą z tego silnika i stąd te problem.Czy ktoś się orientuje ile rodzajów wałków występuje w tych silnikach? Czy może się myle i jest inna odpowiedż? Z10XEP/19KH2961

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A łańcuch? Nie jest luźny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A łańcuch? Nie jest luźny?

Nie ,łańcuch jest w porządku ,chodzi o to że silnik nie odpala,nawet nie pierdnie gdy wszystko jest ustawione na oryginalnych blokadach.Dopiero kiedy wałki rozrządu są ustawione tylnymi szczelinami w pionie (które powinny być w poziomie do blokady) silnik startuje.Znajomy mówił też że poprzedni właściciel wymieniał łańcuch przy 15000 km i to mnie troche żdziwiło ale pomyślałem wtedy że w tych litrówkach to wszystko jest możliwe.Teraz myśle że coś było nie tak z wałkiem lub z wałkami dlatego ktoś zastapił je innymi i przy okazji wymienił łańcuch ,tylko że skąd taka różnica w położeniu krzywek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wałki mają inne numery katalogowe, czyli się różnią. Czy ktoś nie pomylił ssącego z wydechowym i nie zamienił miejscami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój silnik to Z10XEP,znalazłem wałki z Corsy D 2013,już zamówione.Mam nadzieję że będą pasować i problem się rozwiąże.

Wałki mają inne numery katalogowe, czyli się różnią. Czy ktoś nie pomylił ssącego z wydechowym i nie zamienił miejscami...

Z tego co pamiętam z praktyki to jest to niemożliwe,przy takiej próbie zawór blokuje tłok a tu silnik odpala i jedzie całkiem niezle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będą pasowač.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będą pasowač.

Nie będą pasować z Corsy D ? Ten sam silnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ješli są z 2013r jak piszesz to nie będą.Inne silniki już były.Nie mam EPC w domu i na 100%nie jestem pewien,ale to już silniki XER były.Może Arek to potwierdzi.Podaj link do ogłoszenia jak możesz.

Edytowane przez BENY72
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogłoszeniu było A1­0XEP Corsa MK3 (D) (4400)

Part Number: 555677­91. Przypomniałem so­bie teraz że gdzieś mam wałki z Agili 2003 rok ,będą pas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem to w EPC

post-37019-0-69741700-1488408612_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi