Skocz do zawartości

Wyciek płynu chłodzącego


Gość redbull90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Andrzej.62

W mojej Corsie podobnie bardzo mało ubywało płynu, kompresja prawidłowa. Uszkodzona była uszczelka głowicy.

Zbiornik wyrównawczy płynu chł. jest czysty, nie osiada się na ściankach szlam, na korku wlewu oleju nie masz masła?

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jeszcze inny objaw początku padania UPG.

Na zimnym gdy się silnik odpali lekko nim potrafi poszarpać (jakby nie na wszystkie gay pracował) i za chwilę przestaje i silnik równo pracuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2018 o 13:21, Andrzej.62 napisał:

W mojej Corsie podobnie bardzo mało ubywało płynu, kompresja prawidłowa. Uszkodzona była uszczelka głowicy.

Zbiornik wyrównawczy płynu chł. jest czysty, nie osiada się na ściankach szlam, na korku wlewu oleju nie masz masła?

Korek nowy, wygląda świetnie.

Co do zbiornika jest żółty, brzydki i gorzej wygląda niż w mojej 13 letniej Fieście gdzie zbiornik i płyn są jakby ze sklepu wyjechały.

Zrobię zdjęcie i pokaże ale generalnie w środku płyn nie jest za piękny choć może właśnie dlatego że sam zbiornik zżółkły

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok zbiorniczka nie jest miarodajny.

Wystarczy ze ktoś wymieniał coś układzie chłodzenia. ( termostat, chłodnicę , jakiś wężyk) i będzie on ubrudzony olejem czy smarem .

Ale pisał kiedyś ArKos że to może być wina pompy oleju( pokrywy rozrządu) a właściwie jej uszczelnienia

Czyli  w skrócie uszczelka puszcza a przez to do układu chłodzenia dostaje sie olej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj padł mi korek i zagotował się płyn (czarna uszczelka odpadła od łepka korka ) ( jak na zdjęciu ).

Teraz pytanie - zamowilem korek w ASO, 30 zł.

Dodatkowo mam jeszcze jeden ze sklepu - Proszę powiedzcie mi, bo muszę uzupełnić płyn - ile go tam wlać, bo wlałem wczoraj z 2 litry i nadal jest poniżej spoiwa

Screenshot_2018-11-13-13-52-15-522_com.android.chrome.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem korek, jest ok ale dla pewności czy układ na pewno jest szczelny oddam auto do sprawdzenia. Mechanik też wspomniał o uszczelce pokrywy zaworów.

 

Jako ciekawostkę tylko napiszę że jak auto postoi dłużej na biegu jałowym uruchomione to zapala się rudy check engine z błędem P0171 

Jest dokładnie tak samo jak tu opisane miał kolega...

Pytanie jak to wymienić co tu napisane.

Screenshot_2018-11-14-06-55-01-428_com.android.chrome.png

Edytowane przez redbull90

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć wężyki , odpiąć wtyczkę i odkręcić z uchytu.

I wstawić nowe w odwrotnej kolejności

https://opel.7zap.com/pl/car/s07/g/1/7-1/?detail=55566514#10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że forum nie tylko jest by pomóc ale także by informować.

Kupiłem nowy korek w ASO wysyłkowo (czarny) - Pan po nr VIN dobrał go .

Niestety korek chyba nie pasuje.

Na zdjęciu obok ten żółty to taki zamiennik ze sklepu za 19 zł.

Dodam że oryginał też był żółty.

Trwa wyjaśnianie co z tym korkiem.

Napiszę jak zakończy się sprawa.

IMG_20181115_142526.jpg

IMG_20181115_142514.jpg

IMG_20181115_142455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności