Skocz do zawartości

Urwana śruba przy głowicy


Gość redbull90

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie uszczelki z obrazka, pękła jedna śruba, pojawił się duży kłopot. Czy da się to jakoś wykręcić bez wyjmowania głowicy i planowania???

received_1085554568303321.jpeg

received_410161743037471.jpeg

received_1085554568303321.jpeg

Screenshot_2019-05-12-22-43-11-271_com.android.chrome.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Słabe trochę te zdjęcia, ale widzę że tylko łepek śruby się urwał. Ja bym to zrobił tak: odłączył akumulator, osłonił wszystko w koło co może się uszkodzić/przepalić i dospawałbym zamiast główki śruby kawałek pręcika/śrubki w kształt litery "T" i złapał jakimś kluczem/rurką i próbował to odkręcić po przyspawaniu. Nie koniecznie wtedy kiedy będzie to wszystko gorące a dopiero jak ostygnie bo możesz wyrwać gwint albo śrubę na równo z głowicą i dopiero będzie problem. Pilnować tylko aby nic się tam nie popaliło i można po przyspawaniu zaraz schładzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jedna uwaga. Nie schładzać tego agresywnie. Wręcz pozwolić by ostygło samo. Jak zaczniesz chłodzić zaraz po spawaniu to ukręci się zaraz obok spawu ta śruba. Ja zawsze biorę śrubę o rozmiar większą ale twardą no 10.9 koniec szlifuje w stożek bo jak dospawuje migomatem to muszę przecie nasłać jeziorko między ta śruba urwana a ta śruba dospawywana. Odczekać 10 minut i z wyczuciem odkręcamy i musi puścić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indukcją grzać i stukać młotkiem jak nie to niestety będziesz musiał zrobić dojście i wiercić. 

Tak jeszcze spytam czy nie można dospawac kawałek gwintowanego pręta tak byś potem po nałożeniu tego króćca nakręcisz nakrętkę i tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wesol napisał:

Indukcją grzać i stukać młotkiem jak nie to niestety będziesz musiał zrobić dojście i wiercić. 

Tak jeszcze spytam czy nie można dospawac kawałek gwintowanego pręta tak byś potem po nałożeniu tego króćca nakręcisz nakrętkę i tyle. 

Kolego jakbyś czytał mi w myślach, wziąłem i indukcja zrobiłem. Zeszło. Dzięki wszystkim za pomoc

received_1412351582252944.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tam gdzie wchodzi czujnik do wylotu wody, tej obudowy jest jakaś uszczelka albo oring? Bo mam wrażenie że tam coś ubywa teraz 

Edytowane przez redbull90

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam, żeby nie robić nowego tematu.

Umyłem okolice gdzie widziałem że płyn się pojawia i leci z okolicy gdzie jest wejście czujnika i ta zawleczka.

Teraz pytanie, czy to tylko oring ??? Czy cały czujnik do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności