Skocz do zawartości

Gość s_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Błagam o pomoc!

Ojciec zakupił jakiś miesiąc temu zaniedbaną Corsę C - auto miało przeskoczony rozrząd, nie paliło. Zostało kupione od Pani, która była pierwszą właścicielką i zrobiła nim 116 tys.km kupione w polskim salonie.

Obecnie od 3 tygodni stoi u mechanika, który wykonał i wymienił:

1. zrobił cały rozrząd - wszystko

2. pompa wody

3. pompa oleju

4. świece

5. uszczelki, simeringi

6. głowica oddana do regeneracji

7. sprawdzony EGR

8. czujnik położenia wału

9. kompletna diagnostyka komputerowa, oryginalne oprogramowanie OPLA nie uniwersalny tester - pokazuje jedynie błąd drugiej sondy - uszkodzona grzałka

10. sprawdzona przepływka

 

AUTO DALEJ NIE ODPALA!

 

Zostało:

ciśnienie pompy paliwa - bo napięcie jest ok

cewki zapłonowe/moduł

 

Nic innego już nie przychodzi do głowy!

Ratujcie - zostało w nią utopione już sporo $ i musi to jeździć - a mechanik już rozkłada ręce ....

 

Edytowane przez s_s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

52 minuty temu, s_s napisał:

Na plaku zapalił i pracował równo, więc chyba pompa, postaram się podmienić i dam znać.

Czyli coś z układem w zasilanie paliwa.

Kolego nie wymieniać pompy tylko sprawdzić ciśnienie paliwa i gdy go brak dopiero zabrać się za nią.

Bo jeszcze zostaje układ wtryskowy - czyli wtryski i sterowanie nimi,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pompę na wymianę i to jednak nie to.

Układ wtrysku był diagnozowany dziś orginalnym oplowskim komputerem i też jest ok.

A auto dalej nie pali!

Jedynie jeszcze jedno - plak zapalił się aż na końcu w przepustnicy a to chyba nie jest normalne, powinno go wciągnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem że pompa nie koniecznie musi być problemem. Dlatego pisałem o pomiarze ciśnienia paliwa na listwie wtrysku.

A rozrząd na pewno poprawnie założony? Jak kręci silnik - lekko czy czuć kompresie.

Wszystkie czujniki do silnika podpięte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok postaramy się zmierzyć to ciśnienie. Czujniki podpięte. Właśnie on tak dziwne dość pali, każdy z pytanych zwraca uwagę na rozrząd ale był robiony na blokadach oplowskich i mechanik twierdzi że nie mógł się pomylić. Ale wszyscy twierdzą słysząc go jak pali, że zapłon przestawiony. 

Po odkreceniu świec, pierwsza mokra, dwie pozostałe okopcone - a były nowe.

Kompresja jest krecac tak na dwa obroty wału 8, a do końca dochodzi do 16.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycję nie do odrzucenia.

Samemu będziesz na pewno umiał sobie odkręcić pokrywę zaworów i sprawdzić położenie wałków

Lektura  

 

 

 

I będzie pewność że mechanik zrobił dobrze

 

A kompresja u ciebie powinna być max 13.1 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności